14 stycznie już po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Sosnowcu już po raz kolejny finałowy koncert odbędzie się na Górce Środulskiej. Gwiazdami wieczoru będą Grzegorz Hyży i Anita Lipnicka.

W niedzielę, 14 stycznia, ponownie zagra najpopularniejsza orkiestra w Polsce, na czele z niezastąpionym dyrygentem Jurkiem Owsiakiem. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagra w Sosnowcu.

– Jesteśmy jednym z dziewięciu miast Polski, w których będzie się odbywała transmisja finału WOŚP w telewizji TVN. Nikt nam nie zabroni organizować tego typu imprez i jesteśmy z tego bardzo dumni – powiedział prezydent Arkadiusz Chęciński.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra pod hasłem „wyrównywania szans w leczeniu noworodków”. Wolontariusze zbierać będą pieniądze na nowoczesny sprzęt, który później trafi do szpitali.

Główna impreza na Górce Środulskiej

WOŚP 2017 w Sosnowcu - fot. Paweł Leśniak
WOŚP 2017 w Sosnowcu – fot. Paweł Leśniak

W stolicy Zagłębia Dąbrowskiego najwięcej będzie się działo oczywiście na Górce Środulskiej. Ciekawie będzie też w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich i w Muzie.

Na Górce Środulskiej impreza rozpocznie się o godz. 15.00 i potrwa do 20.30. Poprowadzi ją Piotr Zawadzki, aktor Teatru Zagłębia. Największymi gwiazdami, jakie wystąpią tego dnia w Sosnowcu będą Anita Lipnicka i Grzegorz Hyży. Wcześniej wystąpi sosnowiecki zespół Eier.

Wyjątkowe „światełko do nieba”

Po koncertach nie będzie jednak tradycyjnego „światełka do nieba” w postaci głośnych fajerwerków. Zaplanowano bowiem wyjątkowy pokaz laserów do muzyki w wykonaniu zespołu Another Pink Floyd.

– Wraz z występem zespołu Another Pink Floyd rozpocznie się pokaz iluminacji laserowych przy wykorzystaniu przynajmniej czterech wysokiej klasy laserów. To jednak nie koniec. W trakcie światełka do nieba duża grupa wolontariuszy ustawi się w kształt serca i odpali czerwone race. Wszystko zostanie sfotografowane z drona – wyjaśnia Piotr Zawadzki. – Jestem przekonany, że będzie to niezwykły, imponujący i zapierający dech w piersiach pokaz – dodaje.

To nie koniec atrakcji. Podczas finału odbywać się będą również pokazy służb ratowniczych oraz organizacji współpracujących ze sztabami WOŚP w województwie śląskim, akcje informacyjno-edukacyjne oraz licytacje na rzecz WOŚP.

Będzie się działo…

WOŚP 2017 w Sosnowcu - fot. Mariusz Binkiewicz
WOŚP 2017 w Sosnowcu – fot. Mariusz Binkiewicz

Finał WOŚP w Sosnowcu to nie tylko Górka Środulska. Dużo będzie się też działo na tzw. małej scenie w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich. O godz. 9.00 rozpocznie się Latająca Akademia Udzielania Pierwszej Pomocy. – Przygotowaliśmy pokazy, kursy i instruktaże udzielania pierwszej pomocy – wymienia Ewelina Stasik.

W hali zaplanowano liczne warsztaty artystyczne i kulinarne, występy iluzjonistów i zespół muzycznych. Gwiazdą koncertu będzie Bartek Wrona, autor przeboju „Jedna na milion”.

– W tym roku wspólnie z wolontariuszami i mieszkańcami zbudujemy także ogromny latawiec – zapowiadają organizatorzy.

W strefie sportowej przewidziano turnieje e-sportowe, pokazy boksu. Będą też pokazy karate, capoeiry, szermierki, a także parada starych autobusów, pojazdów off road i samochodów wojskowych.

Dla uczestników finału przygotowano darmową komunikację między centrum Sosnowca, a halą na Zagórzu i Górką Środulską.

WOŚP 2017 w Sosnowcu - fot. Mariusz Binkiewicz
WOŚP 2017 w Sosnowcu – fot. Mariusz Binkiewicz

Muzeum gra z WOŚP

Z WOŚP gra również sosnowieckie muzeum. Od stycznia w Pałacu Schoena zwiedzający będą mogli zobaczyć pierwszą w Polsce, unikatową wystawę poświęconą wieloletniej działalności fundacji Jurka Owsiaka.

Policzą się z cukrzycą

Sporo będzie się też działo na Stawikach. O godz. 11.00 już po raz czwarty wystartuje organizowany przez stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec bieg „Policz się z cukrzycą”.

WOŚP 2017 w Sosnowcu - fot. Mariusz Binkiewicz
WOŚP 2017 w Sosnowcu – fot. Mariusz Binkiewicz

Muza i finałowe studio telewizyjne

Finał WOŚP zagości także w Muzie, gdzie powstanie telewizyjne studio finałowe. O godz. 20.00 spotkają się tam uczestnicy, wolontariusze i partnerzy 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy chcą też, aby w Muzie można było na żywo śledzić relację z Górki Środulskiej.

Celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2018 roku jest pozyskanie środków na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Wraz z Urzędem Marszałkowskim orkiestra będzie też wspierać i promować działania województwa śląskiego na rzecz seniorów.

Czy w tym roku wesprzesz finansowo Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

10 KOMENTARZE

 1. Są dwie szkoły życia. Pierwsza głosi, że nawet jeśli się zarabia na dzieciach, to co z tego……… Druga mówi, odrąb sobie rękę zanim zabierzesz dziecku choćby grosz………. Należę do tej drugiej, dlatego nigdy nie dogadam się z uczniami tej pierwszej.

 2. „Muzeum gra z WOŚP

  Z WOŚP gra również sosnowieckie muzeum. Od stycznia w Pałacu Schoena zwiedzający będą mogli zobaczyć pierwszą w Polsce, unikatową wystawę poświęconą wieloletniej działalności fundacji Jurka Owsiaka.”
  Szkoda, że muzeum nic o tym nie wie. Byłam w czoraj w muzeum i pytałam a tam zdziwienie.

 3. „Dla uczestników finału przygotowano darmową komunikację między centrum Sosnowca, a halą na Zagórzu i Górką Środulską”
  Dodatkowe autobusy czy KZK GOP? Skąd i o której odjeżdżają?

 4. …jaki tj „wolontariat” -skoro „wolontariusze”mają zapłacone za „swój czas” „z zrzutek” do tzw.puszek !!!? -nie wspomnę o „górze” ile ma zapłacone -takie są FAKTY o WOŚP.

 5. Owsiak łamie prawo – ukrywa księgi rachunkowe mimo, że sądy kazały mu je ujawnić i kazał siłą usunąć dziennikarza Michała Rachonia pytającego o finanse z konferencji prasowej WOŚP – niebywały skandal. Gdyby media takie jak TVN i zwykli ludzie o to pytali, to znacznie więcej trafiłoby do dzieci, bo Owsiak musiałby się pilnować. A i on i WOŚP przegrali wiele procesów i główne media o tym milczą (tu o tym: niezalezna.pl/ (…) sp-ma-dziwny-problem ). Dzięki naciskowi mediów i obywateli Owsiak mniej wydawałby na Przystanek Woodstock, swoją rodzinę czy obsługę WOŚP-u i więcej pieniędzy byłoby przeznaczonych na sprzęt dla chorych dzieci i osób starszych. Niesprawiedliwe są (a nawet ocierające się o szantaż) komentarze zwolenników WOŚP pod adresem krytyków – krytykujesz, a gdy ktoś bliski ci zachoruje, to ten sprzęt uratuje mu życie. Tymczasem to nie wina krytyków WOŚP, że Owsiak kupił jakiś sprzęt i Państwo już go nie kupowało, bo bez sensu było kupować drugi taki sam czy podobny. Oczywiście na pewno zdarzyłoby się, że jakiegoś sprzętu Państwo by nie kupiło, ale nigdy nie mamy pewności czy akurat tego z którego korzystają nasi bliscy. Trudno sobie wyobrazić, że urzędnicy nawet za rządów SLD, PO czy PSL widząc, że nie ma naprawdę potrzebnego do ratowania życia sprzętu nie kupują go (a roczny budżet NFZ to około 60 miliardów złotych zaś kwota zebrana przez WOŚP jest około tysiąc razy mniejsza). Świetny tekst: Warto to wiedzieć o firmach Owsiaka, jego luksusach i samej WOŚP: Wpisz w w wyszukiwarkę: „Do puszki Owsiaka: „12 groszy, tylko nie płacz proszę””. Bardzo ważne: Owsiak i jego ludzie popierają mordowanie nienarodzonych dzieci! Gdybym ja robił to co on i popierał mordowanie dzieci (niezależnie czy urodzonych czy nie) i ludzie by o tym wiedzieli, to czy miałbym większe wsparcie mojej akcji? Chyba nie, dlatego myślę, że większość ludzi tego o Owsiaku nie wie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here