WOŚP 2017. W niedzielę ruszył 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagłębie Dąbrowskie aktywnie włączyło się do akcji.

W tegorocznym finale WOŚP uczestniczy ok. 120 tys. wolontariuszy w Polsce. Zorganizowano blisko 1700 sztabów, w tym 56 za granicami naszego kraju.

– Kręcimy z Orkiestrą przez 25 lat, to coś niezwykłego. Przez 25 lat zbieramy się, by podczas takiej szalonej niedzieli być ze sobą, cieszyć się jednoczyć, by zbierać pieniądze dla dzieci – powiedział Jerzy Owsiak.

W tym roku fundacja Jerzego Owsiaka gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Podobny cel przyświecał zeszłorocznemu finałowi. Wtedy zebrano ponad 72 mln zł. Czy w tym roku uda się zebrać więcej pieniędzy i czy padnie kolejny rekord?

ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ NA ŻYWO

(kliknij F5, aby odświeżyć)

22.30
Kończymy naszą dzisiejszą relację. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy w poniedziałek na naszą stronę. Tam szereg informacji o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

22.05
Mamy kolejny rekord! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała już ponad 62 miliony złotych! To nie jest jeszcze ostateczna kwota. Brawo!

21.42
Wśród atrakcji na sosnowieckiej Górce Środuslkiej nie zabrakło także pojazdów off roadowych, wojskowych i strażackich. Sporym zainteresowaniem cieszyli się członkowie STAFF Sosnowiecki Team Airsoftowy Free Fighters.

21.06
Światełko do nieba było zwieńczeniem sosnowieckiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pokaz sztucznych ogni trwał zaledwie kilka minut, ale zrobił na wszystkich ogromne wrażenie.

21.05
Tak wyglądało światełko do nieba w najstarszym mieście w Zagłębiu Dąbrowskim.

21.01
Tak bawili się mieszkańcy Zagłębia na koncercie Lidii Kopani i grupy Myslovitz.

20.58
Na Górce Środulskiej spotkać można było Sekcję Psów Ratowniczych WOPR Dąbrowa Górnicza. Psy cierpliwie i chętnie pozowały chętnym do zdjęć.

19.55
Przez cały dzień, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, w Centrum Handlowym Plejada w Sosnowcu wspierała grupa airsoftowa Hammer Assault Team Sosnowiec (H.A.T.S.  – grupa Airsoft – Polska), która przygotowała militarną wystawę.

17.40
Na Górce Środulskiej króluje teraz Marcin Wyrostek, a na antenie TVN24 kolejne wejście z Sosnowca.


17.30
Takie atrakcje czekają na nas w Dąbrowie Górniczej. Byliście już?

WOŚP 2017 w Dąbrowie Górniczej - fot. Arch. TZ

17.15
O godz. 17.00 w jaworznickiej galerii handlowej Galena rozpoczął się występ znanego kabareciarza Grzegorza Halamy. Przypomnijmy też, że w Jaworznie tradycyjnie już można wylicytować sobie… rondo.

Wspierając WOŚP i biorąc udział w aukcji każdy może nabyć prawo do czasowego nazwania ronda znajdującego się w samym centrum Jaworzna.

– Zwycięzca licytacji otrzyma symboliczny akt własności i będzie miał prawo do zamieszczenia na tablicy ustawionej na terenie ronda imienia i nazwiska lub nazwy firmy – wyjaśnia prezydent Paweł Silbert. – Tabliczka będzie zawierała również informację, że rondo zostało zlicytowane podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – dodaje.

16.57
Nad bezpieczeństwem 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czuwają policjanci. Jeśli jesteście świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów dzwońcie pod bezpłatne numery telefonów 997 lub 112.

16.40
Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy gra również Czeladź. Od godz. 16.00 na rynku odbywają się koncerty i licytacje. O 17.00 koncert grupy Gilflof, a godzinę później występ zespołu Mafia. Gwiazdą wieczoru będzie Antek Smykiewicz (19.15).

16.20
Nie spotkaliście wolontariuszy zbierających pieniądze? Nic straconego! Każdy może też wysłać SMS o treści SERCE na numer 75 565.

16.15
Jest rekord! Zebrano już ponad 12 milionów złotych! To więcej, niż przed rokiem o tej porze.

16.10
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko akcja zbierania pieniędzy do puszek. To także licytacje. Tych w Zagłębiu Dąbrowskim nie brakuje. Jesteście ciekawi, co można wylicytować? Wejdź i zobacz!

15.54
Na Górce Środulskiej coraz więcej Zagłębiaków. Wszyscy łączą miłe z pożytecznym, czyli zimowe szaleństwo na stoku i pomaganie 🙂

15.03
Wspólne granie z Orkiestrą rozkręca się. Na scenie Lidia Kopania. Po niej wystąpią kolejni wykonawcy – m.in. Myslovitz (16.20), Marcin Wyrostek (17.50) i Grubson (19.10). O godz. 20.00 – światełko do nieba.

14.01
Już wkrótce pierwsze koncerty na Górce Środulskiej w Sosnowcu. Do swojego występu gotowa już jest Lidia Kopania.

13.45
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od rana gra w Dąbrowie Górniczej. Wolontariusze, po porannej odprawie w Pałacu Kultury Zagłębia, w której uczestniczył prezydent Zbigniew Podraza, ruszyli w miasto.

WOŚP 2017 Dąbrowa Górnicza - fot. UM Dąbrowa Górnicza
WOŚP 2017 Dąbrowa Górnicza - fot. UM Dąbrowa Górnicza

13.30
W hali w Zagórzu coraz więcej osób! Wszyscy chcą wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

13.20
Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 8,5 miliona złotych! Wrzuciliście już pieniądze do puszki?

13.06
W hali widowiskowo-sportowej w Zagórzu cały czas tanecznie świętują 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest zabawa, są i licytacje.

12.40
Z Jurkiem Owsiakiem grają też fryzjerzy! W niedzielę do fryzjera przyjść może każdy, by poddać się dowolnemu zabiegowi – strzyżeniu, koloryzacji, pielęgnacji lub czesaniu. Fryzjerzy z trzech zakładów w regionie tego dnia pracować będą charytatywnie na rzecz Orkiestry, a ich klienci bezpośrednio zasilą znajdującą się w salonie orkiestrową puszkę.

W tegorocznej edycji udział w finale WOŚP zadeklarowało 121 salonów w całej Polsce. Grające zakłady z Zagłębia to: dąbrowskie Brodacz Barber Shop & Kemon (ul. 3 Maja 11) oraz Salon Fryzjersko-Kosmetyczny (ul. Paryska 3/3), a także Salon Fanaberia z Będzina (ul. 11 Listopada 12B).

12.10
Od samego rana w sosnowieckiej hali widowiskowo-sportowej w Zagórzu sporo się dzieje. Są występy cheerleaderek, pokazy tańca i mody, a także występy artystyczne.

Na scenie pojawią się m.in. . Kasia i Mirek z popularnego show TV, Silver Dance, Anna Maria Brzostyńska, Wiktoria Kubicka, Wiktoria Filipowska, Justyna Pasternak z zespołem, Rockomotive, Badoo Dance Group, Patrycja Trząska i Bartosz Chabowski oraz Tomato.

Nie też zabraknie konkursów, tradycyjnych licytacji, loterii i wielu, wielu innych atrakcji.

12.01
Sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafia do lecznic w całej Polski. Dzięki Orkiestrze każde narodzone dziecko badane jest przez nowoczesne aparatury z czerwonym serduszkiem.

– Od 2013 roku Sosnowiecki Szpital Miejski otrzymał sprzęt o wartości ponad 760 tysięcy złotych, który służy pacjentom na Oddziale Noworodków i Wcześniaków, Geriatrii czy w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym – mówi Artur Nowak, prezes lecznicy. – To dla nas olbrzymia pomoc i dziękujemy za to Jurkowi Owsiakowi i jego orkiestrze – dodaje.

11.40
Szpital Miejski w Sosnowcu również aktywnie uczestniczy w finale WOŚP. Osoby, które 15 stycznia pojawią się w lecznicy przy ul. Zegadłowicza będą mogli się skonsultować, porozmawiać o swoich dolegliwościach i problemach zdrowotnych. Na specjalnych stoiskach będą też mogli wykonać pomiary cukru i ciśnienia.

Sprzęt WOŚP w sosnowieckim szpitalu – fot. MZ

– Dostaliśmy wiele i zapragnęliśmy dać coś od siebie, stąd pomysł na aktywny udział w finale, a że każdy gra na czym potrafi najlepiej, nasza placówka już drugi rok z rzędu przeprowadzi akcję profilaktyczno-edukacyjną – mówi prezes Artur Nowak.

Z kolei dla młodszych mieszkańców będą czekać stanowiska z grami i doświadczeniami odpowiadającymi na pytania o zdrowiu.

11.32
Po godz. 11.00 Jerzy Owsiak przekazał, że na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 7,1 mln złotych!

11.20
W ubiegłym roku Zagłębie Dąbrowskie zebrało prawie 344 tysiące złotych – w Będzinie ponad 26 tysięcy, w Czeladzi prawie 51 tysięcy, w Dąbrowie Górniczej niewiele zabrakło do 130 tysięcy, a w Sosnowcu 3 sztaby uzbierały kwotę ponad 137 tysięcy złotych. Dzięki takim wynikom, Sosnowiec zajął w województwie 4., a Dąbrowa Górnicza 5. miejsce wśród miast z najwyższą uzbieraną kwotą.

Sosnowiec znalazł się także w czołówce pod względem pojedynczych wolontariuszy, którzy zebrali najwięcej środków – 3,9 tysiąca złotych to doskonały wynik.

Liczymy, że w tym roku będzie jeszcze więcej!

10.55
O godz. 11.00 na Stawikach odbędzie się 3. Sosnowiecki Bieg „Policz się z cukrzycą”. Zgłosiło się wielu mieszkańców naszego regionu. Wszyscy chcą pomagać!

10.50
W 2016 roku, podczas 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w 131 sztabach, w województwie śląskim udało się zebrać 5,6 mln złotych, a w całej Polsce prawie 72,7 mln zł. W sumie w województwie do puszek pieniążki zbierało ponad 27 tysięcy osób, w tym 552 wolontariuszy w Zagłębiu.

10.41
Jak podaje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy udało się już zebrać pięć i pół miliona złotych!

10.30
Sosnowiec jest jednym z dziesięciu, i jedynym w województwie śląskim, miastem, wytypowanym przez fundację, do bezpośredniej transmisji i wejść „na żywo” na antenach TTV, TVN i TVN24. Pierwsze wejście za nami!

10.19
Ponad 120 tys. wolontariuszy w całym kraju zbiera do puszek na sprzęt medyczny. Na ulicach zagłębiowskich miast zobaczymy również liczne grono wolontariuszy.

WOŚP 2017 - fot. łukasz Widziszowski

Każdy wolontariusz ma ze sobą trzy najważniejsze atrybuty – tekturową, kolorową puszkę, samoprzylepne czerwone serduszka,a także identyfikator z imieniem i nazwiskiem oraz zdjęciem, numerem zbiórki i hologramem.

10.12
Na ulice Dąbrowy Górniczej wyruszyło ponad 300 wolontariuszy, którzy kwestować będą m.in. przed Pałacem Kultury Zagłębia, na stadionie Unii Strzemieszyce oraz nad Pogorią III.

10.01
Największa impreza w województwie śląskim odbędzie się w Sosnowcu. Na scenie przy Górce Środulskiej zobaczymy m.in. formacje Menago, St. James Hotel, a także Lidię Kopanię, Marcina Wyrostka i dobrze znaną grupę Myslovitz. Będzie też Grubson i światełko do nieba.

09.36
Jak wynika z naszej sondy, większość Zagłębiaków wesprze finansowo dzisiejszy finał WOŚP. Czy popieracie akcję Jerzego Owsiaka?

Czy w tym roku wesprzesz finansowo Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

09.16
Przez całą niedzielę w miastach naszego regionu odbędzie się szereg imprez i wydarzeń związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Więcej szczegółów – TUTAJ

09.01
Dziś wyjątkowy dzień. Już po raz 25. ruszyła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zapraszamy do śledzenia relacji wydarzeń związanych z tegorocznym finałem. Będzie się działo w Zagłębiu i całej Polsce!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 15 stycznia zagra już po raz 25. Największa impreza w województwie odbędzie się w Sosnowcu. Grać będzie jednak całe Zagłębie Dąbrowskie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy obchodzi w tym roku swój jubileusz. Tegoroczny finał odbędzie się już...