Policjanci i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie udzielili pomocy mężczyźnie, który wieczorową porą wybrał się na samotną wycieczkę łódką. Nocna przygoda nabrała rozpędu, kiedy to silnik odmówił posłuszeństwa.

Dyżurny będzińskiej jednostki otrzymał zgłoszenie z prośbą o interwencję. Jak się okazało, było to nietypowe zdarzenie, gdyż zgłaszający poinformował, że znajduje się między Boguchwałowicami, a Tuliszowem, w swojej łodzi na środku zalewu przeczyckiego.

Mężczyzna poprosił o pomoc, gdyż znajdował się tam sam, bo nie było żadnych innych śmiałków nocnej żeglugi. W pewnym momencie, zepsuł mu się silnik i nie był w stanie dopłynąć do brzegu, gdyż nie zabrał ze sobą wioseł. Służby ratownicze zjawiły się na miejscu z pomocą i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie finalnie dokonali wodnego holowania zepsutej łódki. Mężczyzna nie potrzebował pomocy medycznej.

– Ta sytuacja zakończyła się szczęśliwie, jednak aby wypoczynek nad wodą był bezpieczny, musimy pamiętać, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci w tych miejscach zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy więc podstawowych zasad, które powinny obowiązywać podczas wypoczynku nad wodą – apelują będzińscy policjanci.

Przede wszystkim należy pamiętać, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Ponadto należy pamiętać m.in. o: przestrzeganiu regulaminu kąpieliska, aby nie pływać w czasie burzy, nie skakać do wody w miejscach nieznanych, nie należy wchodzić do wody i pływać po spożyciu alkoholu oraz nie wypływajmy za daleko od brzegu po zapadnięciu zmroku.