Już w najbliższy weekend na deskach Teatru Zagłębia „Wojna światów” w reżyserii Weroniki Szczawińskiej. Specjalnie dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia.

Spektakl oparty jest na jednej z najważniejszych powieści science fiction: „Wojnie światów” Herberta George’a Wellsa. Opublikowana ponad sto lat temu książka opowiada o nagłym ataku Marsjan dążących do całkowitego zniszczenia ludzkiego świata.

Atak dążącej do całkowitej destrukcji ludzkiego świata siły staje się w spektaklu punktem wyjścia do poszukiwania odpowiedzi na dotkliwie współczesne pytania. Do kogo należy Ziemia? Czy tylko do człowieka? Czy hierarchiczny porządek świata jest naturalny? Jak szybko można zostać uchodźcą? Czy na prowincji na pewno jest bezpiecznie? I czy można żyć bez kontaktu z tym, co inne i obce?

– Książka Wellsa jest czymś o wiele więcej niż tylko zgrabną retro-opowieścią, prekursorską wobec niektórych wynalazków technicznych. Czytana dzisiaj zaskakuje perspektywą, którą Wells przyjmuje wobec uświęconego porządku, według którego to człowiek jest najważniejszy w świecie i wszystko dzieje się ze względu na niego. Atak Marsjan stał się dla nas punktem wyjścia do poszukiwania odpowiedzi na dotkliwie współczesne pytania: do kogo należy ziemia – czy tylko do człowieka, czy hierarchiczny porządek świata jest naturalny i czy można żyć bez kontaktu, z tym co inne i obce – zapowiada reżyserka Weronika Szczawińska.

Dla naszych czytelników mamy po jednym podwójnym zaproszeniu na sobotni i niedzielny spektakl (16 i 17 grudnia) o godz. 18:00 (za symboliczną opłatą 2 zł, do odbioru w kasie Teatru Zagłębia przy ul. Teatralnej 4 w Sosnowcu). Aby je zdobyć wystarczy napisać:

Jaka jest Twoja ulubiona książka science fiction?

Odpowiedzi na pytanie z uzasadnieniem wyślijcie do 15 grudnia, do godziny 12:00 na adres mailowy: konkurs@twojezaglebie.pl, w tytule wpisując „Wojna światów”. Zwycięzców poinformujemy o wygranej telefonicznie.

Pamiętajcie, aby w treści wiadomości umieścić swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz telefon kontaktowy.

Przesłane odpowiedzi bez tych informacji NIE WEZMĄ udziału w konkursie. Prosimy również o dołączenie klauzuli o ochronie danych osobowych:

„Przystępując do konkursu Uczestnik akceptuje postanowienia niniejszego konkursu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r., o ochronie danych osobowych”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here