Po raz kolejny siatkarze MKS-u Będzin wspomogli będącą w potrzebie rodzinę w ramach akcji Szlachetna Paczka. Jej finał odbył się po zwycięskim meczu PlusLigi z Jastrzębskim Węglem.

Przedstawiciele klubu wspólnie z zawodnikami i wolontariuszami Szlachetnej Paczki przekazali pięcioosobowej rodzinie z Będzina świąteczne prezenty, złożone z najpotrzebniejszych rzeczy.

Cała akcja rozpoczęła się w Siewierzu, w firmie Choinki na Długiej, w której to gracze ścięli dwa piękne świerki, po czym ochoczo ruszyli na zakupy do hipermarketu Bi 1 w Czeladzi, gdzie z dużą wprawą wybrali potrzebne rzeczy dla podopiecznych.

Podarunki, zgodnie z zapotrzebowaniem rodziny, ufundowali również: Renoma, Slet i Broda Trans. Do akcji przyłączył się także Będziński Klub Kibica, zapewniając kolejną część niezbędnych artykułów.

Po meczu z Jastrzębskim Węglem na twarzach dzieci z wybranej rodziny malowała się radość zarówno za sprawą otrzymanych paczek, jak i sensacyjnie wygranego spotkania MKS-u z uczestnikiem Ligi Mistrzów.