Od czwartku, 15 października, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przebywa na kwarantannie domowej ze względu na potwierdzony badaniami dodatni wynik pod kątem SARS-CoV-2 u jednego z pracowników jego biura.

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformował, że Jarosław Wieczorek przebywa na kwarantannie domowej. Wojewoda miał kontakt z jednym z pracowników jego biura, który uzyskał dodatki wynik pod kątem SARS-CoV-2.

Zastosowana kwarantanna jest zgodna z zaleceniami służb sanitarnych i ma charakter prewencyjny. Sytuacja ta nie wpływa też na funkcjonowanie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. – Ze względu na wymogi sanitarne oraz bezpieczeństwo współpracowników przechodzę na tryb pracy zdalnej, podobnie jak to było w marcu. Mam więc stały kontakt z wszystkimi służbami oraz uczestniczę w posiedzeniach sztabu kryzysowego – mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Wojewoda apeluje do mieszkańców naszego województwa o ostrożność i dbanie o zdrowie. – Pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie! Noście maski, zachowujcie dystans społeczny i dezynfekujcie ręce. Tylko my sami i nasza odpowiedzialność może ustrzec nas i nasze rodziny przed zakażeniem – podkreśla.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Izabela Domagała z zarządu woj. śląskiego zakażona koronawirusem