W samym centrum Jaworzno otwarto największy w regionie wodny plac zabaw. Kosztował 5,5 mln zł.

Obiekt, który powstał w miejscu, gdzie kiedyś działała kopalnia zaprojektował Robert Skitek, który ma na sowim koncie podobną atrakcję na remontowanym nabrzeżu jeziora Paprocany w Tychach.

Wodny plac zabaw w Jaworznie to sześć okręgów z płynącą w specjalnie wyprofilowanym korycie strugą wodną, która będzie opływać platformę w centrum największego okręgu i to właśnie na tej platformie będzie umieszczony wodny plac zabaw. Obieg wody jest zamknięty i zasilany pompami umieszczonymi pod ziemią. Cały teren placu zabaw pokryty jest bezpieczną antypoślizgową wykładziną z gumy. Wśród atrakcji dla dzieci będą m.in. kolorowe fontanny, wiatraczki do „rozrzucania” wody oraz urządzenia do wytwarzania tzw. kurtyn wodnych. Z kolei dorośli znajdą tu osłonięte przed miejskim zgiełkiem miejsca relaksu nad wodą wśród zieleni.

Woda to dla dzieci naturalny żywioł do zabawy. Nie dziwi zatem, że najmłodsi jaworznianie chętnie bawią się przy miejskich fontannach. Niestety, nie są to miejsca przeznaczone do tego celu, ale przecież dzieciństwo ma swoje prawa, które należy uszanować, i dlatego w Jaworznie powstał wodny plac zabaw. Miejsce, które jest stworzone do bezpiecznego chlapania i pryskania oraz do wspólnego spędzania czasu dla całych rodzin, a także miejsce, gdzie naprawdę można dać upust niewyczerpanej dziecięcej energii – mówi Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Wodny plac zabaw w Jaworznie to drugi – po Będzinie – tego typu obiekt w regionie. Jego budowa kosztowała 5,5 mln zł.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Aquator, czyli wodny plac zabaw w centrum miasta