Wraz z początkiem lipca, na okres wakacyjny Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie uruchamia wodny plac zabaw w pełnym zakresie. Atrakcji nie zabraknie.

Już 1 lipca najmłodsi mieszkańcy Jaworzna będą mogli korzystać z wodnego placu zabaw. Przygotowania do otwarcia obiektu już trwają – zamontowane zostały już zabawki w niecce z wodą, realizowane są prace porządkowe, pielęgnowana jest zieleń na terenie wokół placu, przeprowadzone zostały również badania próbek wody.

Elementy placu zabaw są przeznaczone dla dzieci od lat 3, dzieci do lat 7 pod opieką dorosłych i to oni ponoszą za nie odpowiedzialność. Część atrakcji jest dostępna dla spacerowiczów – działają już strumyki. Obiekt jest czynny w okresie letnim 7 dni w tygodniu, w godzinach od 9:00 do 21:00.

Warto jednak pamiętać, że w każdy poniedziałek do godziny 12:00 wodny plac zabaw będzie chwilowo niedostępny, z uwagi na cotygodniowe przeglądy techniczne. Ponadto, należy pamiętać o przestrzeganiu regulaminu.

Do najważniejszych zasad należy zakaz wchodzenia z psem, zakaz palenia tytoniu, wnoszenia i spożywania alkoholu oraz innych środków odurzających, zakaz wchodzenie do niecki głównej w brudnym obuwiu oraz zakaz niszczenia urządzeń znajdujących się na terenie wodnego placu zabaw.

Teren obiektu jest monitorowany. W godzinach otwarcia placu pracuje tam obsługa. Wszelkie przypadki łamania regulaminu będą skutkowały interwencją Straży Miejskiej.