Sukcesem zakończyły się działania dąbrowskich policjantów, którzy poszukiwali dwóch osób, które porzuciły swoje rzeczy i oddaliły się z miejsca wypoczynku nad Pogorią III.

W niedzielę, 27 czerwca ratownicy otrzymali informację o porzuconych na plaży rzeczach osobistych oraz kocu. Z relacji świadka wynikało, że od dłuższego czasu niewidziana była para, która tam wypoczywała. W związku z tym, że wspomniane miejsce znajduje się tuż przy najgłębszym miejscu akwenu, ratownicy potraktowali zgłoszenie bardzo poważnie.

Na miejsce wezwano policję i straż pożarną, a dąbrowski WOPR przeszukał wskazany obszar. Następnie do akcji włączyli się płetwonurkowie. Niestety ich wspólne działania nie przyniosły rezultatu. Jednak w czasie poszukiwań pary zaczęły się pojawiać informacje, iż była ona widziana na przystanku autobusowym.

Dąbrowscy mundurowi sprawdzili ten trop. Następnego dnia, w poniedziałek, dzięki kolejnym informacjom od świadków udało się namierzyć parę, która przyznała, że zapomniała o swoich rzeczach oddalając się od miejsca odpoczynku w celach towarzyskich. Na szczęście nikomu nic się nie stało.