Psarski samorząd zakupił tablice, które witają wszystkich przyjeżdżających do gminy Psary i żegnają wyjeżdżających z niej. Witacze zostaną usytuowane na drogach przy granicach administracyjnych gminy.

Dotychczas zamontowano 13 kompletów witaczy w: Preczowie na ul. Polnej, ul. Szkolnej i ul. Dębowej, w Sarnowie na ul. Głównej, w Gródkowie na ul. Grodzieckiej, w Psarach na ul. Kolejowej i ul. Granicznej, w Strzyżowicach na ul. 1-go Maja i ul. Rogoźnickiej, w Górze Siewierskiej na ul. Szosowej, w Dąbiu na ul. Pocztowej oraz dwa na skrzyżowaniu ul. Dolnej.

Pięć kolejnych znaków zostanie ustawionych przy wjeździe do gminy na DW 913, DK 86 oraz w Górze Siewierskiej przy drodze powiatowej nr 4798S. Dzięki nim, każdy przejezdny ma się dowiedzieć, gdzie znajduje się gmina Psary.

W związku z planowaną przebudową drogi DW 913 montaż witaczy przy drodze wojewódzkiej został przełożony na późniejszy czas. W sierpniu ubiegłego roku projekt „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 913, etap II, odcinek od skrzyżowania z DK nr 78 w miejscowości Celiny do skrzyżowania z DK nr 86”, złożony przez województwo śląskie, został zakwalifikowany do unijnego dofinansowania. Dzięki temu możliwa będzie kompleksowa modernizacja tego odcinka drogi. Według kosztorysów koszt inwestycji wyniesie 90 400 004,69 zł, z czego 50 150 000 zł stanowi unijne dofinansowanie.

Witacze Psary - fot. Gmina Psary
Witacze Psary – fot. Gmina Psary

Witacze, których koszt wyniósł 33 395,73 zł, wykonała firma UNISTOP z Czeladzi. Demontaż starych i zniszczonych tablic oraz montaż nowych psarski samorząd zlecił Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Psarach.

Przypomnijmy, że w 2013 roku witacze „Zagłębie Dąbrowskie Witamy!” stanęły w Sosnowcu, a od lipca 2016 roku wjeżdżających do Czeladzi od strony Będzina i Siemianowic Śląskich kierowców witają witacze zachęcające do odwiedzenia miasta.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here