Od niedzieli, 14 marca obowiązywać będzie korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich. Nowy rozkład ważny będzie do 12 czerwca.

Marcowa zmiana rozkładu jazdy śląskiego przewoźnika spowodowana jest drugą korektę rozkładu jazdy PKP PLK. Głównymi ograniczeniami są nadal trwające prace i modernizacje prowadzone w sporej części naszego województwa.

Wiosna 2021 będzie obfitowała w prace realizowane przez Zarządcę Infrastruktury PKP PLK. Do najważniejszych inwestycji realizowanych obecnie na liniach S1 Gliwice – Częstochowa, S5 Katowice – Czechowice-Dziedzice i S6 Katowice – Wisła Głębce dołączą prace remontowe na odcinku Katowice – Mysłowice relacji S3 i S8.

Jakie zmiany czekają na pasażerów?

Po zakończeniu modernizacji odcinka Zawiercie–Częstochowa, w związku z koniecznością szlifowania szyn i podbicia toru, w okresie od marca do maja, pociągi ponownie będą musiały kursować tylko po jednym torze na poszczególnych szlakach tego odcinka. W godzinach nocnych za wybrane pociągi będzie dodatkowo uruchamiana zastępcza komunikacja autobusowa. W szczególnych przypadkach relacja oraz schemat zatrzymań poszczególnych pociągów będzie zmieniana lub uzupełniana o autobusy komunikacji zastępczej.

Kontynuowana będzie modernizacja stacji Dąbrowa Górnicza i Dąbrowa Górnicza Gołonóg z przebudową układu komunikacyjnego wokół nich. Podobnie jak w poprzednich miesiącach ruch pociągów po jednym torze będzie prowadzony na szlaku Dąbrowa Górnicza–Dąbrowa Górnicza Ząbkowice, a w terminie od 7 kwietnia do 2 czerwca na odcinku Będzin–Dąbrowa Górnicza Ząbkowice.

Pełny rozkład jazdy pociągów znajduje się liniowym rozkładzie jazdy dostępnym na stronie Kolei Śląskich.