19 września w Zagłębiowskiej Mediatece odbędzie się spotkanie podróżnicze z Dominikiem Wójcikiem, który wielokrotnie był w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Tematem spotkania – Czarnobyl.

Czarnobyl kojarzy się ludziom z katastrofą i skażeniem. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę, że wokół tej tragedii narosło więcej mitów niż faktów. Prypeć – miasto duchów, to jedynie niewielka część ogromnej, zamkniętej Strefy. Jakie tajemnice skrywa? Jak wyglądają ulice i budynki w opuszczonym mieście? Czy w Czarnobylskiej Zonie można spotkać ludzi? O tym wszystkim opowie naoczny świadek – Dominik Wójcik.

Spotkanie z Dominikiem Wójcikiem w Zagłębiowskiej Mediatece - fot. mat. pras.
Spotkanie z Dominikiem Wójcikiem w Zagłębiowskiej Mediatece – fot. mat. pras.

Dominik Wójcik z zawodu jest dziennikarzem, ale z zamiłowania eksploratorem opuszczonych miejsc. Swoją przygodą rozpoczął 26 kwietnia 2010 roku, kiedy obejrzał film „Bitwa o Czarnobyl”. Pół roku później stawiał swoje pierwsze kroki w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Wrócił tam po sześciu latach. Tym razem na dłużej. Kiedy nadal było mu mało, na początku 2017 roku wybrał się do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia po raz trzeci. I wtedy spełnił swoje marzenie. Na tym nie spoczął. Do Zony udał się znowu: w listopadzie 2017 i w lutym 2019 roku. Poza tym, odwiedził kilkadziesiąt zapomnianych przez ludzi i czas obiektów na terenie całej Polski: fabryk, hut, kopalń, hoteli, szpitali czy zwykłych domów.

Spotkanie z Dominikiem Wójcikiem w Zagłębiowskiej Mediatece odbędzie się 19 września o godz. 18.00. w auli przy ul. Kościelnej 11. Wstęp wolny.