Rozbite szyby i gabloty z ogłoszeniami. Wandale zniszczyli jedenaście wiat przystankowych w Psarach.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (29/30.12). Wandale zniszczyli jedenaście wiat przystankowych znajdujących się przy przystankach: Urząd Gminy, Psary Wiejska, Psary Remiza, Psary Szkolna, Strzyżowice Graniczna, Strzyżowice Belna 53, Góra Siewierska Kościuszki, Brzękowice Dolne Biska, Brzękowice Górne Remiza, Dąbie Górne oraz Dąbie Szkoła.

Wandale zdewastowali wiaty przystankowe - fot. Gmina Psary
Wandale zdewastowali wiaty przystankowe – fot. Gmina Psary

– Prawdopodobnie sprawcy jechali samochodem i rzucali betonowymi kostkami w wiaty przystankowe. W kilku miejscach nie udało im się stłuc szyb, ale te zniszczone wymagają wymiany – mówią przedstawiciele Gminy Psary.

Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej zajęli się już sprzątaniem i zabezpieczeniem zdemolowanych przystanków. Ze wstępnych ustaleń wynika, ze naprawa uszkodzeń spowodowanych przez wandali to około 10 tys. zł. Sprawę zgłoszono na policję.

Wandale zdewastowali wiaty przystankowe - fot. Gmina Psary
Wandale zdewastowali wiaty przystankowe – fot. Gmina Psary

– W wielu przypadkach złapanie wandali odpowiedzialnych za zniszczenia jest bardzo trudne, dlatego prosimy mieszkańców, którzy byli świadkami niszczenia przystanku lub z jakiegoś innego źródła dowiedzą się o sprawcy, o kontakt z Urzędem Gminy Psary lub z policją. Trzeba pamiętać, że koszty napraw, wymiany przystanków i wiat pokrywane są z naszych podatków – podkreślają urzędnicy z Psar.