W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim będzie więcej łóżek covidowych. Obecnie placówka ta dysponuje 12 takimi łóżkami.

W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim obecnie funkcjonuje 12 łóżek dla pacjentów covidowych. Leczonych na koronawirusa jest 17 osób. Dyrekcja szpitala spodziewa się jednak jeszcze większej liczby zakażonych. – W przyszłym tygodniu planujemy utworzyć kolejnych 20 łóżek covidowych – zapowiada dyrekcja lecznicy.

W sosnowieckim szpitalu funkcjonują, na ten moment, trzy odrębne izby przyjęć – dla pacjentów zdrowych, covidowych oraz odizolowana prowadząca na oddział ginekologiczno-położniczy.

Wstrzymane przyjęcia na oddział ginekologiczno-położniczy

Jak już pisaliśmy kilka dni temu, na ten ostatni oddział wstrzymano przyjęcia. Wszystko przez koroawirus. Część zespołu oddziału ginekologiczno-położniczego przebywa na kwarantannie. – W poniedziałek przeprowadzone będą wymazy wśród tej części personelu i jeśli wyniki będą ujemne, a personel będzie mógł bez ryzyka kontaktować się z przyszłymi mamami i ich dziećmi, to przyjęcia na oddział zostaną przywrócone – wyjaśniają przedstawiciele szpitala.

Co dalej z oddziałem wewnętrznym?

Większość lecznic przekształca swoje oddziały wewnętrzne w oddziały covidowe. Czy tak też się stanie w Sosnowcu? – Brakuje miejsc dla pacjentów niezakażonych, a potrzebujących pomocy internistycznej. Dlatego, by pomóc chorym niecovidowym nasz oddział wewnętrzny nie został przekształcony i wciąż leczy chorych niezakażonych – wyjaśnia dyrekcja placówki.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Sosnowiecki szpital wstrzymał przyjęcia na oddział ginekologiczno-położniczy