Od września dzieci mogą korzystać z nowo wybudowanego przedszkola miejskiego nr 24 z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi na osiedlu Łubowiec w Jaworznie.

Przedszkole miejskie nr 24 w Jaworznie od września przyjmuje dzieci. W nowym obiekcie o ponad 60 procent zwiększyła się liczba miejsc – obecnie w 8 oddziałach są aż 123 miejsca. Placówka jest niezwykle przestronna (ma ponad 1,5 tys. m kw. powierzchni), przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w szczególności dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Przedszkole jest nowoczesne. Znajdują się w nim najnowsze rozwiązania technologiczne – m.in. pompa ciepła, solary, specjalne oświetlenie dostosowane do indywidualnych potrzeb dzieci czy sala sensoryczna.

Inwestycja kosztowało ok. 10 mln zł, z czego dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Europejskiego Funduszu Regionalnego wyniosło ponad 4,5 mln zł.

– Początkowa wysokość dofinansowania to ponad 1,5 mln zł, lecz Wydział Inwestycji Miejskich UM skutecznie zawnioskował o podniesienie tej kwoty. Ponowny wybór wykonawcy, którym została firma Arco System z Oświęcimia, poskutkował ogromnym przyspieszeniem prac, zastosowaniem nowych technologii i profesjonalnym wykończeniem całości oraz detali przedszkola – podkreślają jaworzniccy urzędnicy.