Varius Manx i Kasia Stankiewicz zagrają w Dąbrowie Górniczej

0
1100

25 listopada na deskach Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi zespół Varius Manx i Kasia Stankiewicz. Będzie sporo nowości, ale nie zabraknie również dobrze wszystkim znanych przebojów jak „Orła Cień”.

Zespół Varius Manx i Kasia Stankiewicz po premierze płyty ENT wyruszył w trasę koncertową. Legendy polskiej sceny pragną przenieść fanów do swojego wyjątkowego, baśniowego świata przy pomocy wideo-rysunkowych wizualizacji wyświetlanych na aż trzech ekranach otaczających zespół. Muzycy zabiorą słuchaczy w podróż do świata natury, a wszechobecne projekcje niemal namacalnie przeniosą koncert do lasu lub w dalekie góry. Założenie jest jedno: ma być pięknie, nastrojowo i tak jak nigdzie indziej. Gościnnie z zespołem wystąpi żeński kwartet smyczkowy Classic Sisters.

Zespół dopiero co obchodził 25 lecie, co zostało bardzo wyraźnie dostrzeżone na rynku muzycznym. Ostatni czas obfitował w sukcesy. Fani oraz krytycy znakomicie odebrali jubileuszową trasę koncertową, a Festiwal Opolski w szczególny sposób uhonorował zespół Varius Manx i Kasię Stankiewicz licznymi nagrodami.

Utwory Ameryka i Piątek – efekty wspólnej pracy po dłuższej rozłące – osiągnęły miliony wyświetleń oraz zaskarbiły sobie zaufanie i przychylność ogromnej ilości fanów oraz krytyków muzycznych. Wszystko to umocniło współpracę Kasi Stankiewicz z zespołem Varius Manx, czego efektem jest wyjątkowa w ich dorobku płyta Ent i jesienna trasa koncertowa.

W Dąbrowie Górniczej Varius Manx i Kasia Stankiewicz zagrają 25 listopada. Koncert w Pałacu Kultury Zagłębia rozpocznie się o godzinie 19:00. Bilety w cenie 79 zł i 89 zł.