W najbliższą środę, 6 kwietnia na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbędzie się muzyczny stand-up Dominiki Gwit pt. „Dystans albo wszyscy umrzemy”. Całość kwoty ze sprzedaży biletów zostanie przekazana na pomoc Ukrainie.

Dystans do siebie i do świata może polepszyć jakość życia – to teza postawiona przez aktorkę Dominikę Gwit, która w zabawny, a czasami i wzruszający sposób opowiada o życiu w muzycznym stand-upie „Dystans albo wszyscy umrzemy”.

Całość kwoty ze sprzedaży biletów zostanie przekazana na pomoc humanitarną dla Ukrainy za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża. – Kochani, koniecznie musicie przyjść, Zagłębie, Śląsk, bo im nas będzie więcej, tym więcej pieniążków uda się zebrać dla Ukrainy – zachęca Dominika Gwit.

W programie wydarzenia publiczność usłyszy także polskie przeboje przy akompaniamencie fortepianu Jacka Subociałło, a wśród nich m.in. utwory „Boskie Buenos”, „Gdzie ci mężczyźni”, „Ramię w ramię”, „Dobranoc panowie”. Gwarantem znakomitej zabawy będzie nie tylko usposobienie Dominiki Gwit, ale także scenariusz wydarzenia, którego autorem jest znany z polskiej sceny kabaretowej Robert Górski.

– Nie jest to tylko recital i nie jest typowy stand-up. To opowieść o historii życia dziewczyny, która postanowiła być aktorką, choć mało kto w to wierzył, i historia człowieka, który postanowił być szczęśliwy, choć wielu uważa, że z taką figurą to niemożliwe – komentuje Robert Górski .

„Dystans albo wszyscy umrzemy” w Pałacu Kultury Zagłębia 6 kwietnia o 19:00 to idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcą się wyśmienicie bawić, a przy tym wspomóc obywateli Ukrainy. Więcej informacji oraz bilety dostępne na stronie internetowej.