Piosenki, które podbijają platformę YouTube, jazz w najlepszym wydaniu lub najsłynniejsze arie operowe – Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej zaprasza na pałacowe cykle koncertów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie!

PIWNICA

Młodość, energia i piosenki, które podbijają listy przebojów oraz rekordy kliknięć na platformie YouTube – tak w skrócie można opisać cykl młodej muzyki PIWNICA. W ramach cyklu raz w miesiącu na scenie Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia występują młode zespoły, ale już znane z największych festiwalowych scen. W ramach PIWNICY zagrali m.in. Sonbird, Stach Bukowski, Lilly Hates Roses, Coals, So Flow, Swiernalis i wiele innych zespołów.

Rozen
Rozen – fot. mat. pras.

Najbliższa odsłona PIWNICY to podwójny zastrzyk emocji – 8 kwietnia o 19:00 na podziemnej scenie pałacu wystąpi Agata Radziszewska oraz zespół Rozen! A czy może być lepsza reklama grupy Rozen, niż wyznanie im miłości przez Kasię i Jacka Sienkiewiczów, czyli zespół Kwiat Jabłoni? Nie może was tam zabraknąć, podobnie jak 13 maja o 19:00 podczas akustycznego koncertu zespołu Frele!

SCENA/ANECS

Scena/anecS to cykl koncertów z wyrazistym akcentem jazzowym, w którym bariera między widzem a artystą zostaje zniesiona. Zarówno zespół, jak i publiczność zasiadają w aneksie scenicznym. W tej nietuzinkowej przestrzeni mogą w pełni przenieść się myślami do świata muzyki, mając swoich ulubionych artystów na wyciągnięcie ręki. W ramach Scena/anecS na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia występowali m.in. Darek Ziółek, JAH Trio, Tubis Trio, Mili = Morena, New Bone, Łukasz Szubski.

Irek Głyk
Irek Głyk – fot. mat. pras.

Podczas najbliższego koncertu, 11 kwietnia o 19:00, wystąpi jeden z najsłynniejszych polskich wibrafonistów, znany ze scen na całym świecie – Irek Głyk! Wraz z pianistą Piotrem Matusikiem zaprezentują materiał z albumu „Vibes Expression”.

KAMERALNE CZWARTKI

Cztery sezony cyklu Kameralne Czwartki wystarczyły, by dokładnie poznać potrzeby jego widzów. Scena Sali Kameralnej Pałacu Kultury Zagłębia gości artystów, którzy obok muzyki klasycznej i filmowej prezentują także najsłynniejsze utwory z oper i operetek. Nic więc dziwnego, że zbliżający się koncert Kameralnych Czwartków, 21 kwietnia o 18:00, będzie stał pod znakiem najpiękniejszych włoskich arii. W koncercie „Pieśni Neapolu” usłyszymy trzy znakomite głosy: Mariolę Płazak-Ścibich(sopran), Agnieszkę Bochenek-Osiecką (sopran) i Michała Borkowskiego (tenor) przy akompaniamencie fortepianu Katarzyny Rzeszutek.

Pieśni Neapolu
Pieśni Neapolu – fot. mat. pras.

Bilety na każdy z wymienionych cykli kosztują 20 zł i są dostępne online na bilety.palac.art.pl oraz stacjonarnie w Kasie Pałacu Kultury Zagłębia. Więcej informacji o pałacowych koncertach, festiwalach, spektaklach, wystawach i seansach filmowych na palac.art.pl.

Pałac Kultury Zagłębia – tu nie da się nudzić!