Sosnowiecki MZUK podpisał umowę z wykonawcą ulicy Naftowej. Przebudową najważniejszego fragmentu zajmie się firma Silesia Invest.

Przypomnijmy, że przebudową ulicy zainteresowanych było sześć firm. Wykonawcy na otwarciu ofert deklarowali, że są w stanie wykonać pracę za od 2,2 do 4,7 mln zł. To nie kończyło postępowania, którego ostatnim akcentem była aukcja elektroniczna, w czasie której wykonawcy mogli się jeszcze licytować. Po aukcji cena jeszcze spadła. Ostatecznie przedsiębiorstwo z Gliwic za wykonanie robót otrzyma 1 748 000 zł.

W ramach umowy wykonawca, w ciągu maksymalnie 36 tygodni, najpierw zaprojektuje, a potem wykona modernizację. Mowa o remoncie 600-metrowego odcinka ulicy: od pierwszego przejazdu kolejowego (w ul. Dęblińskiej) do rejonu pomiędzy ul. Akacjową a wyremontowaną kładką.

Najważniejszym zadaniem wykonawcy będzie odcinkowe wzmocnienie podbudowy jezdni, wymiana zniszczonych krawężników oraz ułożenie dwóch warstw nowego asfaltu. Roboty obejmują także odbudowanie chodników po obu stronach drogi, na odcinku od przejazdu kolejowego do przystanku autobusowego oraz od garaży w kierunku kładki. Dodatkowo przy pawilonach handlowych powstaną zatoczki parkingowe z ażurowych płyt.