W ostatni weekend września pierwszoligowe zmagania zainaugurowali hokeiści Zagłębia. Sosnowiczanie dwukrotnie pokonali MMKS Podhale Nowy Targ.

Hokeiści Zagłębia rozpoczęli rozgrywki I ligi. W miniony weekend do Sosnowca przyjechał MMKS Podhale Nowy Targ.

W sobotnim pojedynku na Stadionie Zimowym gracze Zagłębia pewnie ograli ekipę z Nowego Targu aż 6:1. Bramki dla sosnowiczan zdobyli odpowiednio Łukasz Rutkowski, Mateusz Kafel, Łukasz Kisiel, Aleksander Gniewek, Kamil Pędraś i Andrzej Strojek. Honorowym trafieniem dla drużyny gości popisał się Konrad Stypuła.

Dzień później Zagłębiacy po raz kolejny pokazali się z lepszej strony i wygrali 4:1. Wynik niedzielnego spotkania otworzył Adam Jaskólski, a trzy kolejne bramki dla gospodarzy dołożył syn prezesa klubu Łukasz Kisiel.

Przypomnijmy, że w tym sezonie drużynę Zagłębia prowadzi wychowanek Marcin Kozłowski, któremu pomaga Jarosław Frączek. Wcześniej szkoleniowcem sosnowiczan był Grzegorz Klich, ale po przygotowaniu zespołu do sezonu zrezygnował.

W tym sezonie na zapleczu Polskiej Hokej Ligi występuje osiem zespołów. Oprócz Zagłębia będą to Nesta Mires Toruń, Hokej Poznań, UKH Dębica, 1928 KTH Krynica, MMKS Podhale Nowy Targ, Stoczniowiec Gdańsk i SMS Katowice.

Runda zasadnicza hokejowej pierwszej ligi zakończy się na początku lutego. Cztery najlepsze zespoły przystąpią do fazy play-off. Zwycięzcy zmierzą się w finale, a jego stawką będzie prawo gry w Polskiej Hokej Lidze. Rozgrywki zakończą się najpóźniej 20 marca 2018 roku.

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie hokeiści Zagłębia Sosnowiec po rundzie zasadniczej zajmowali pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Niestety w finałowej potyczce lepsi okazali się gracze Naprzodu Janów i to oni awansowali do PHL.

W najbliższy weekend hokeiści z Sosnowca udadzą się na dwumecz do Torunia.