Uczniowie z Dąbrowy Górniczej nagrali cover „Magia tych świąt” Kasi Kowalskiej

0
237

Happy Choir Skłodowska znów zaskoczył i przygotował cover piosenki „Magia tych świąt” Kasi Kowalskiej. Ich wykonanie wzrusza!

Zespół Happy Choir Skłodowska, w skład którego wchodzą uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej i Prywatnego LO im. Marii Curie-Skłodowskiej w Dąbrowie Górniczej, od kilku lat zaskakuje fantastycznymi wykonaniami coverów.

W ostatnich latach udało nam się z dzieciakami zrealizować masę fantastycznych projektów, które zaskarbiały sobie przychylność setek tysięcy internautów. Ten rok niestety był wyjątkowo dla nas trudny. Zbliżający się czas świąt stał się jednak dla nas inspiracją do kolejnego muzycznego wyzwania, które wyjątkowo realizowane było w warunkach domowych – opowiada Aleksandra Jabłońska-Błokowska, opiekun zespołu.

Happy Choir od zawsze w swoich projektach porusza ważne społecznie tematy. Teraz niewątpliwie jest to tęsknota. Uczniowie z Dąbrowy Górniczej postanowili więc nagrać cover piosenki „Magia tych świąt” Kasi Kowalskiej, który od wielu lat był przez nich wykonywany na koncercie świątecznym.

– Śpiewając go wtedy nie mieliśmy jeszcze pojęcia jak jego słowa aktualne będą w 2020 roku i jakiego nabiorą znaczenia. Stał się on dla naszych wokalistów wspaniałą przestrzenią do przekazania wszystkich emocji, które właśnie tej tęsknocie towarzyszą. Tych, które związane są z brakiem żywego kontaktu z przyjaciółmi i kolegami ze szkoły, ale także z tymi związanymi z tęsknotą za bliskimi. W te święta wiele osób niestety nie spotka się razem – podkreśla Aleksandra Jabłońska-Błokowska.

W wykonanie utworu włączyli się również absolwenci zespołu, a także zaprzyjaźnieni wokaliści z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu oraz zespół I To Się Ceni.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Uczniowie z Dąbrowy Górniczej nagrali cover Męskiego Grania. Zachęcają do zostania w domu