Mieszkańcy Sosnowca wkrótce będą mogli odetchnąć z ulgą. Od 23 grudnia kierowcy znów będą mogli przejechać ulicą Ostrogórską w kierunku Mysłowic.

Już 23 grudnia znów będzie można przejechać ulicą Ostrogórską w kierunku Mysłowic. Wcześniej jednak mieszkańcy i kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo czekają ich kolejne kolejne utrudnienia.

15 grudnia zamknięto skrzyżowanie ulic Ostrogórskiej z Naftową. W tym czasie wykonawca przygotowuje drogę do ułożenia ostatniej warstwy asfaltu. – Prace powinny zakończyć się do 23 grudnia, tak aby popołudniu droga w kierunku Mysłowic wraz ze skrzyżowaniem były otwarte – informuje Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Przebudowa ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Przypomnijmy. Modernizacja drogi i otoczenia podzielona została na trzy części. Pierwszy został wykonany w ubiegłym roku. Mowa o wartej 5,4 mln zł inwestycji związanej z budową 400-metrowego odcinka drogi: od skrzyżowania z ulicą Jagiellońską do przejazdu kolejowego, wraz z budową nowego ronda i drogą rowerową.

Teraz kończy się wart 8 mln zł drugi etap w ramach którego przebudową objęty był 500-metrowy odcinek drogi od przejazdu kolejowego, w rejonie ulicy Naftowej, do granicy z Mysłowicami. Droga i otoczenie są wykonywane w takim samym standardzie, jak pierwszy etap. Nie zabraknie doświetlonych przejść dla pieszych oraz drogi rowerowej i nowego oświetlenia. Wybudowana została nowa kanalizacja deszczowa i sanitarna, a także dwie zatoki autobusowe.

Przebudowa ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Cała Ostrogórska będzie nowa

To jednak nie koniec zmian na tej ulicy. Jeszcze w tym tygodniu firma Drogomax, która jest odpowiedzialna za trzeci etap przebudowy, czyli odcinek od nowego ronda (ul. Jagiellońska) do ronda Zagłębia Dąbrowskiego powinna rozpocząć prace.

W pierwszej fazie nie będzie utrudnień dla kierowców, mogą pojawić się jedynie chwilowe utrudnienia w ruchu. – O zachowanie bezpieczeństwa apelujemy do pieszych, ponieważ właśnie na chodnikach skupi uwagę w pierwszy etapie wykonawca – wyjaśnia Rafał Łysy.

– Zakres prac jest podobny jak na dwóch wspomnianych etapach: nowa jezdnia, chodniki, droga rowerowa, doświetlone przejścia dla pieszych w tym jedno z sygnalizacją przy przedszkolu oraz przebudowa sieci kanalizacyjnej deszczowej, sanitarnej, energetycznej i pozostałej infrastruktury – wylicza Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.

Ten wart 7,4 mln zł etap powinien być gotowy we wrześniu przyszłego roku.