W Czeladzi można już poczuć świąteczną atmosferę. Kolorowe ozdoby pojawiły się m.in. na rynku, rondzie przy ul. Szpitalnej oraz przy urzędzie.

W tym roku w najstarszym mieście Zagłębia Dąbrowskiego nie odbędzie się tradycyjny jarmark świąteczny, który co roku cieszy się sporym zainteresowaniem. – Niestety ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną byliśmy zmuszeni do odwołania jarmarku świątecznego. Rozważaliśmy różne scenariusze, jednakże utrzymująca się duża liczba zachorowań w naszym kraju, zmusiła nas do podjęcia takiej decyzji – wyjaśnia nam Jakub Kubasik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Czeladzi.

Ozdoby świąteczne w Czeladzi – fot. UM Czeladź

W mieście można już za to podziwiać iluminacje świąteczne. Są one widoczne m.in. na rynku oraz na ulicach: Bytomskiej, 1 Maja, Szpitalnej, Katowickiej, Dehnelów, Legionów, Trznadla, Spacerowej, Zwycięstwa, a także na Placu Konstytucji i Placu Vianneya.

W poprzednich latach obraliśmy strategię, która polegała na sukcesywnym kupowaniu iluminacji świątecznych, dlatego udało nam się uniknąć sytuacji, w której zastanawialibyśmy się skąd pozyskać fundusze na ich dzierżawę – tłumaczy Jakub Kubasik. – Kwota jaką przeznaczyliśmy w tym roku na zakup i remont posiadanych przez miasto iluminacji to 55350 zł brutto – dodaje.

Miasto zrezygnowało też z otwartego lodowiska. – Ma to związek z aktualną sytuacją epidemiologiczną oraz nie do końca jasnymi przepisami sanitarnymi – podkreśla rzecznik czeladzkiego urzędu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Poczuj magię świąt w Dąbrowie Górniczej. Zobacz ozdobione centrum miasta