Uczniowie nagrali cover tegorocznego utworu Męskiego Grania

3
705

Dąbrowscy uczniowie po raz kolejny nagrali cover utworu pochodzącego z kultowej trasy koncertowej „Męskiego Grania”. Tym razem wybór padł na tegoroczny hymn muzycznego wydarzenia.

Męskie granie to ogólnopolska trasa koncertowa, w której udział biorą czołowi polscy muzycy oraz twórcy sztuk wizualnych. Pierwsza odsłona projektu miała miejsce w 2010 roku, od tej pory cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem fanów muzyki. Celem projektu Męskie Granie jest zaprezentowanie twórczego oblicza polskiej sceny muzycznej oraz zachęcenie słuchaczy do muzycznych eksperymentów.

Nie dziwić zatem powinien fakt, że piosenki skomponowane na to muzyczne wydarzenie szybko wpadają w ucho i stają się hitami, a także źródłem inspiracji. Nie inaczej jest w tym roku. Tegoroczny hymn Męskiego grania, utwór „Sobie i wam”, nagrany w składzie: Nosowska, Zalewski, Organek oraz Igor Walaszek doczekał się wyjątkowego coveru.

Zespół Happy Choir, złożony z uczniów Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej wypuścili kolejny cover utworu z Męskiego Grania. Tym razem wraz z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu nagrali „Sobie i wam”.