Rozpoczęły się prace związane z kapitalnym remontem chodnika przy ul. Kresowej w Zawierciu. Inwestycja jest możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jak zapowiadają przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Zawierciu wkrtóce ruszy także przebudowa ul. Technologicznej. Oba zadania zostały ujęte w jednym wniosku i znalazły się na liście zatwierdzonej przez premiera Mateusza Morawieckiego.

– Wnioskowaliśmy o 583 tysiące złotych dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na obie inwestycje, szacowaliśmy, że ich łączny koszt to ponad milion złotych. W ramach przebudowy ul. Technologicznej zostanie poszerzona jezdnia na początkowym odcinku od ul. Inwestycyjnej (515 metrów). Dzięki temu ułatwiony zostanie dojazd do zakładów w Strefie Aktywności Gospodarczej. Po przetargu okazało się, że inwestycja będzie kosztowała ponad 824 tys. zł brutto – informują urzędnicy.

Druga inwestycja to remont kapitalny chodnika przy ul. Kresowej (odcinek od ul. Miodowej do ul. Uskok, po stronie budynków z numerami nieparzystymi). Po przetargu okazało się, że inwestycja będzie kosztowała ponad 125 tys. zł brutto. Przetarg na oba zadania wygrała firma Usługi Remontowo-Budowlane „JURKOT” z Zawiercia. Prace mają potrwać do końca roku.