W czwartek, 4 czerwca na drodze krajowej nr 78 na wyjeździe z Kromołowa w kierunku Żerkowic doszło do tragicznego wypadku w wyniku którego śmierć poniosła 23-letnia druhna OSP Szczekociny. Pogrzeb młodej kobiety odbędzie się we wtorek, 9 czerwca.

Do tragicznego zdarzenia doszło na ulicy Jurajskiej w Zawierciu-Kromołowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadąca osobowym volkswagenem polo 23-latka, najechała na tył zatrzymanego bmw, którego kierowca czekał na możliwość kontynuowania jazdy. Następnie kobieta zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z pojazdem ciężarowym marki scania. Mieszkanka Szczekocin zginęła na miejscu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca wypadku i sporządzili wymaganą dokumentacje. Teraz zawierciańscy śledczy będą ustalać dokładne przyczyny tego tragicznego zdarzenia. Na tym odcinku drogi krajowej nr 78 przez siedem godzin był wstrzymany ruch.

– Apelujemy o ostrożność i rozsądek za kierownicą, a także o koncentrację, szczególnie w godzinach, kiedy na drogach panuje wzmożony ruch. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego pozwoli bezpiecznie dojechać do celu – mówi sierż. szt. Marta Wnuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Jak poinformowała OSP Szczekociny, w wyniku zdarzenia śmierć poniosła 23-letnia druhna. – Natalka, była pasjonatką straży z krwi i kości, remiza była jej drugim domem, strażacy byli drugą rodziną. Niesienie pomocy ludziom było jej pasją i celem w życiu. Nigdy się nie poddawała i walczyła do końca, gdy niektórym brakowało sił na akcjach dawała nam ją, motywowała do działania. Jako człowiek była zawsze pogodna i uśmiechnięta, nigdy nie odmawiała pomocy, miała mnóstwo empatii, kochała pomagać ludziom i zwierzętom, angażowała się w różne akcje charytatywne. Natalka pomaga innym nawet po śmierci, ponieważ zgodnie z jej wolą zostały pobrane narządy do przeszczepów – wspominają 23-latkę koledzy z OSP Szczekociny.

Pogrzeb druhny Natalii, odbędzie się we wtorek, 9 czerwca 2020 roku o godzinie 15:00 na cmentarzu komunalnym w Szczekocinach.