echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Trwa Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19. Towarzyszy temu kampania informacyjna, którą wspierają także lokalni samorządowcy.

Celem akcji #SzczepimySię jest zachęcenie ludzi do szczepienia się przeciwko COVID-19. Ponadto, autorzy spotu przekonują, że nasze obawy dotyczące szczepionki są bezpodstawne. Niezależnie od rodzaju szczepionki, każda z nich przechodzi staranne badania i może być podana wyłącznie po dopuszczeniu do obrotu przez wyspecjalizowane instytucje. A w badania nad szczepionką przeciw COVID-19 zaangażowali się wybitni naukowcy z całego świata. Dzięki tak dużemu, globalnemu wysiłkowi mamy produkt, który może być skuteczną bronią w walce z pandemią.

Już za kilka dni, w piątek, 15 stycznia ruszą telefoniczne zapisy do I etapu szczepień przeciw COVID-19. W I grupie w kolejności znalazły się – osoby starsze, nauczyciele, służby mundurowe, pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej i Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu.

Ponadto, pierwszeństwo mają osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe (Żołnierze Wojska Polskiego, Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Gminnej i Miejskiej, Straży Pożarnej, pracownicy TOPR i GOPR, którzy biorą udział w działaniach przeciwpandemicznych oraz odpowiadają za bezpieczeństwo narodowe), nauczyciele.

W pierwszym etapie szczepień skupiono się na osobach powyżej 60. roku życia, co podyktowane jest tym, że wraz z wiekiem zwiększa się ryzyko zgonu z powodu COVID-19. Największy odsetek zmarłych w wyniku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczy osób po 80 r.ż.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Warto podkreślić, że osoby chcące się zaszczepić najpierw udają się na konsultację do lekarza, który oceni nasz stan zdrowia. Dopiero po badaniu będziemy mogli przyjąć pierwszą dawkę szczepionki.

Mapa punktów szczepień

Na stronie rządu udostępniono mapę z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. Będzie ona na bieżąco aktualizowana. Sprawdź, gdzie jest Twój punkt szczepień!

W Sosnowcu udostępniono 28 punktów szczepień, w Jaworznie 17, w Będzinie 3, w Czeladzi 5, w Dąbrowie Górniczej 12, w Zawierciu 4, po 1 w Wojkowicach, Psarach, Porębie, Sławkowie.

CZYTAJ TAKŻE:

Trwają szczepienia wśród pracowników Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);