Trwa festiwal „Kolej w miniaturze”. To prawdziwa gratka dla modelarzy. Wydarzenie jest jedyną tak dużą imprezą kolejowo-modelarską organizowaną na południu Polski.

Już po raz czwarty w sosnowieckiej kolejówce pasjonaci kolei i modelarstwa mogą podziwiać prawdziwe małe cudeńka. Festiwal Kolej w miniaturze to wielka, niekończąca się zabawa kolejkami. Podczas festiwalu miłośnicy kolei prezentują swe modelarskie i kolekcjonerskie dokonania, bawią się w kolej, jeżdżą pociągami i co najważniejsze – wciągają w tę zabawę widzów. A tych, jak zawsze nie brakuje.

Największym wydarzeniem tegorocznego festiwalu jest ogromna makieta z odbywającym się na niej ruchem kolejowym. W tym roku są dwie – w skali H0 i TT. Ponadto, na uczestników czekają m.in.: wielkie segmentowe/modułowe makiety linii kolejowej ze stacjami, bocznicami i mnóstwem pociągów, dioramy i makiety kolejowe w różnych skalach odwzorowujące kolej, modele legendarnych lokomotyw i składów pociągów oraz makiety ćwiczebne.

To świetna zabawa nie tylko dla amatorów, ale także i pasjonatów. W trakcie festiwalu będą oni mogli samodzielnie prowadzić pociąg, będzie też symulator jazdy w prawdziwej kabinie lokomotywy elektrycznej EU07. Dla najmłodszych przygotowano zajęcia plastyczne, w tym układanie torów i zabawy kolejkami oraz stoiska z pamiątkami, modelami i akcesoriami do budowy makiet i dioram.

Wydarzenie jest jedyną tak dużą imprezą kolejowo-modelarską organizowaną na południu Polski. Podobnie, jak w ubiegłych latach festiwal odbywa się w sali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, przy ul. Jana Kilińskiego 31. Fani kolei mogą podziwiać wystawę jeszcze dzisiaj, do godz. 18:00 (przerwa 13.30-14.30). Bilety wstępu na imprezę 5 zł, natomiast dzieci do lat 12 – wstęp darmowy.