Dwa budynki Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu przejdą gruntowną modernizację. To obiekty znajdujące się przy ulicy gen.Grota-Roweckiego oraz ulicy Kilińskiego.

W sosnowieckim Urzędzie Miejskim podpisano umowy ta termomodernizację placówek oświatowych. – Nie zwalniamy tempa i kolejne remonty już przed nami. Dwa budynki Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu przejdą gruntowną modernizację – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. – Podpisaliśmy również umowę na remont fragmentu DK94 – dodaje.

CKZiU Sosnowiec - fot. MC
CKZiU Sosnowiec – fot. MC

Oba obiekty od kilku lat nie przeszły gruntownych zmian, które są konieczne i pozytywnie wpłynęłyby na poziom komfortu uczniów.

– Budynki CKZiU mają już swoje lata dlatego termomodernizacja jest w tych przypadkach konieczna. Prace będą miały charakter kompleksowy, zostaną wykonane wszystkie niezbędne prace, wymienione będą m.in.: instalacje wodno-kanalizacyjną, elektryczna, w przypadku budynku przy Grota-Roweckiego w grę wchodzi także rozbudowa, tak więc śmiało można powiedzieć, że budynki dostaną nowe życie – podkreśla prezydent miasta.

Za termomodernizację budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Generała Grota-Roweckiego odpowiada Zakład Budowlano-Handlowy Andrzej Muc, z kolei obiektem szkoły przy ulicy Kilińskiego zajmie się Zakład Remontowo-Budowlany Jędrzejczyk. W obu przypadkach koszt inwestycji to ponad 5,5 mln zł. Firmy mają dziewięć miesięcy na wykonanieprac od momentu podpisania umowy. – W przypadku obu inwestycji w grę wchodzi 85 proc. dofinansowanie ze środków unijnych – dodaje Chęciński.

CKZiU Sosnowiec - fot. MC
CKZiU Sosnowiec – fot. MC

Jest to element szerszego przedsięwzięcia, którego zadaniem jest termomodernizacja miejskich obiektów. Jego celem jest nie tylko poprawa walorów estetycznych obiektów, ale także redukcja emisji pyłu zawieszonego PM10 przez te placówki.

W obu przypadkach prace powinny zakończyć się latem przyszłego roku. Dzięki temu w przyszłymroku szkolnym uczniowie wrócą do odnowionych placówek

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. mogliby jeszcze wyremontować sobie wydział komunikacji UM bo tragedia w środku brudne ściany, kafelki na podłogach ledwo się trzymają i wogóle nędza niesamowita o toaletach dla obywateli już nie wspominam… mieszkam w Sosnowcu od dwóch lat ale wydział komunikacji odwiedziłem po raz pierwszy w zeszłym tygodniu i byłem w szoku….

  2. Firma Andrzeja Muc nie płaci podwykonawcą a młodzik synalek mysli ze jest nie wiadomo kim pomiata ludzmi nie polecam tej firmy. Tacy ludzie nke powinni wygrywac przetargow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here