W ostatnich dniach do Zagłębia Sosnowiec dołączyło dwóch nowych zawodników. Z zespołu odszedł za to Tymoteusz Puchacz.

W ostatnich dniach okna transferowego działacze Zagłębia dokonali kilku roszad. Do drużyny prowadzonej przez Dariusza Dudka dołączyło dwóch zawodników – Kacper Radkowski i Patrik Mráz. Z Zagłębiem rozstał się za to Tymoteusz Puchacz. 19-letni wychowanek Lecha Poznań przeniósł się do GKS-u Katowice.

Kacper Radkowski piłkarzem Zagłębia – fot. zaglebie.eu

Z Varsovii do Sosnowca

17-letni Kacper Radkowski to wychowanek stołecznej Legii Warszawa, ale od 13. roku życia jest zawodnikiem Varsovii, czyli klubu kojarzonego głównie z Robertem Lewandowskim.

Środkowy pomocnik został wypożyczony na rok z opcją przedłużenia na kolejne miesiące. Zanim trafił do Sosnowca, był na testach w zespole Primavery US Palermo (U-21). – Chcę się cały czas rozwijać, iść do przodu. Moim zdaniem Zagłębie to dobry kierunek. Tym bardziej, że kibice przyjaźnią się z Legią, gdzie zaczynałem kopać piłkę. Rozpoczynam treningi w rezerwie Zagłębia u trenera Mariusza Strojczyka, ale będę także trenował z pierwszym zespołem – powiedział Kacper Radkowski.

Patrik Mráz piłkarzem Zagłębia – fot. zaglebie.eu
Patrik Mráz piłkarzem Zagłębia – fot. zaglebie.eu

Kłopot z lewym obrońcą rozwiązany?

Roczny kontrakt z sosnowieckim klubem z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy podpisał także słowacki lewy obrońca Patrik Mráz.

Nie jest tajemnicą, że trener Dariusz Dudek na pozycji lewego obrońcy potrzebował wzmocnienia. 31-letni Słowak ma być rozwiązaniem tego problemu. – Bardzo się cieszę, że dostałem możliwość pozostania w polskiej ekstraklasie. Chciałbym pomóc Zagłębiu w realizacji celów sportowych, a także odwdzięczyć się prezesowi i trenerowi za zaufanie, jakim mnie obdarzyli – powiedział Mraz po podpisaniu kontraktu z Zagłębiem.

Patrik Mráz w polskiej lidze zadebiutował w 2012 roku. Występował już w Śląsku Wrocław, Górniku Łęczna, Piaście Gliwice i Sandecji Nowy Sącz. W ostatnim klubie w zeszłym sezonie zagrał w 30 spotkaniach i strzelił jedną bramkę. – Ostatnio trenowałem na Słowacji w różnych klubach. Brakowało mi jednak występów w meczach, ale mam nadzieję, że szybko nadrobię zaległości. W Zagłębiu znam osobiście Tomka Nowaka, z którym grałem 2 lata w Górniku Łęczna, jak również kilku chłopaków, których pamiętam z ekstraklasy – dodał Słowak.

Patrik Mráz jest ósmym nowym zawodnikiem pozyskanym przez sosnowiecki klub. Wcześniej zespół prowadzony przez Dariusza Dudka wzmocnili Michael Heinloth, Mello, Piotr Polczak, Junior Torunarigha, Dejan Vokić, Adam Kokoszka i Szymon Pawłowski.