Tragedia w Jaworznie. Dwóch mężczyzn w wieku 19 i 25 lat odurzało się gazem z zapalniczek. Niestety jeden z nich zmarł. Policja wyjaśnia wszystkie okoliczności tej tragedii.

Do tragedii doszło w piątek, 14 kwietnia. Kilka minut po północy, pogotowie ratunkowe otrzymało zgłoszenie o leżącym na ulicy Nowej w Jaworznie nieprzytomnym mężczyźnie. Pomoc wezwał kolega 19-latka oraz zaalarmowana przez niego młoda dziewczyna, którzy widząc, że mężczyzna jest nieprzytomny, podjęli jego reanimację.

– Na miejscu natychmiast pojawiła się załoga medyczna, która przystąpiła do akcji ratunkowej. 19-letniego jaworznianina reanimowano i przewieziono do szpitala. Niestety nie odzyskał on już przytomności – przekazał kom. Tomasz Obarski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Mundurowi wstępnie ustalili, iż prawdopodobną przyczyną śmierci mężczyzny było zatrucie gazem. W rejonie zdarzenia kryminalni znaleźli i zabezpieczyli puste pojemniki, w których znajdował się gaz do nabijania zapalniczek. Przedmioty te mogą mieć związek ze zdarzeniem.

Wstępnie wykluczono, by do śmierci 19-latka przyczyniły się osoby trzecie. Decyzją prokuratora, ciało zostało zabezpieczone do dalszych badań.

zagłębie-info