Szykują się kolejne remonty na sosnowieckich drogach. Tym razem chodzi o ul. Braci Mieroszewskich i 11 Listopada.

Firma Paviment Polska z Trzebini będzie odpowiedzialna za remont części ul. Braci Mieroszewskich i 11 Listopada. Miasto na ten cel przeznaczy ponad 7,1 mln zł.

W przypadku ul. 11 Listopada zakres prac obejmuje przebudowę odcinka od ronda im. Żołnierzy Wyklętych do sygnalizacji świetlnej przy centrum handlowym, w skład którego wchodzi m.in. sklep Kaufland. – To odcinek nieobjęty prowadzoną przez firmę Eurovia przebudową ul. 11 Listopada od skrzyżowania z ul. Niwecką do wspomnianego wyżej ronda – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Z kolei jeśli chodzi o ul. Braci Mieroszewskich wyremontowane zostaną fragmenty jezdni. – W kierunku Dąbrowy Górniczej będą to odcinki od skrzyżowania z ul. Lenartowicza do skrzyżowania z ulicą Szymanowskiego, a także na wysokości Expo Silesia, natomiast w kierunku Mysłowic będzie to fragment od granicy z Dąbrową Górniczą do sygnalizacji świetlnej przy Urzędzie Skarbowym oraz na wysokości Hali Sportowej Zagórze – wyjaśnia Grzegorz Barczyk, zastępca dyrektora sosnowieckiego MZUK-u.

Pierwotnie miasto planowało remont nieobjętego przebudową fragmentu ul. 3 Maja od wiaduktu u zbiegu ul. Prusa i Blachnickiego do wiaduktu nad DK 94. – W przyszłym roku rozpocznie się przebudowa skrzyżowania DK94 przy Makro i część kierowców będzie korzystała z objazdu przez Zagórze. Dlatego podjęliśmy decyzję aby w pierwszej kolejności wyremontować będące w złym stanie fragmenty ul. Braci Mieroszewskich i przebudować kolejną część ul. 11 Listopada – dodaje prezydent Chęciński.