Fundacja Siepomaga podarowała szpitalowi św. Barbary w Sosnowcu nowy sprzęt do leczenia pacjentów chorych na COVID-19. Placówka otrzymała dwa zestawy urządzeń do tlenoterapii.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 w Sosnowcu otrzymał kolejny sprzęt do walki z koronawirusem. Kilka dni temu fundacja Siepomaga przekazała dwa zestawy specjalistycznych urządzeń do wysoko-przepływowej tlenoterapii donosowej Airvo 2, uznawanej przez Światową Organizację Zdrowia za jedną z terapii leczenia pacjentów chorych na COVID-19.

Fundacja Siepomaga podarowała szpitalowi św. Barbary w Sosnowcu nowy sprzęt – fot. WSS5 Sosnowiec

Podarowany sprzęt będzie służył pacjentom na oddziale anestozjologii i intensywnej terapii. – Urządzenie Airvo 2 generuje wysokie przepływy ogrzanych i nawilżonych gazów oddechowych, które są dostarczane pacjentowi za pomocą różnych – nosowych i tracheostomijnych części kontaktujących się z pacjentem. Zastosowanie urządzenia daje szansę na uniknięcie konieczności wentylacji mechanicznej, czyli podłączenia pacjenta do respiratora – tłumaczy dr Dorota Dudek-Dyczkowska, kierownik oddziału anestezjologii i intensywnej terapii w WSS nr 5 w Sosnowcu.

Fundacja Siepomaga podarowała szpitalowi św. Barbary w Sosnowcu nowy sprzęt – fot. WSS5 Sosnowiec

Sprzęt został zakupiony ze środków pochodzących ze zbiórki pieniężnej przeprowadzonej na portalu internetowym siepomaga.pl, której celem jest wsparcie polskiej służby zdrowia w walce z epidemią COVID-19. Łączna wartość podarowanego sosnowieckiemu szpitalowi sprzętu medycznego to ponad 55 tys. zł.

– Wyrażamy podziękowania dla fundacji Siepomaga, oraz wszystkich którzy ją wsparli. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za okazaną pomoc – podkreśla Krzysztof Bestwina, dyrektor szpitala św. Barbary w Sosnowcu.