Już ponad 140 osób zapisało się, by wziąć udział w imprezie „Zawiercie na 5-tkę”, czyli charytatywnego wydarzenia podczas którego będą środki dla poszkodowanej w wypadku samochodowym Karoliny Bebel.

Karolina Bebel po tragicznym wypadku samochodowym zapadła w śpiączkę. Kierowca innego samochodu nie zatrzymał się, pomimo znaku „Stop” i wjechał na skrzyżowanie, uderzając w prawidłowo jadącą osobówkę. Zawiercianka po 9 miesiącach wybudziła się ze śpiączki, ale wymaga kosztownej rehabilitacji.

Walka o życie

Życie 28-letniej kobiety zmieniło się we wrześniu 2018 roku, kiedy młoda kobieta pojechała na pogrzeb starszej pani, którą się opiekowała. Z pogrzebu jechała ze swoją koleżanką i jej ojcem. W którymś momencie w ich auto uderzył inny samochód, który wymusił pierwszeństwo.

Młodą kobietę od razu zabrano do szpitala, gdzie stwierdzono uraz czaszkowo-mózgowy, pękniętą miednicę, złamaną kość krzyżową, pękniętą podstawę czaszki i złamane kręgi szyjne. Zawiercianka przeżyła, jednak przez 9 długich miesięcy była w śpiączce.

Z czasem zaczęto rehabilitować kobietę, dzięki czemu jej stan się poprawił. – W bardzo dużym stopniu poprawiła się jej koncentracja. Cały czas jest rehabilitowana i pionizowana, co poprawia jej sprawność. W tej chwili Karolina przebywa w domu, ale czekamy na miejsce w ośrodku rehabilitacyjnym. Pobyt tam ma pomóc Karoli w poprawie sprawności ruchowej, pobudzić mięśnie na specjalnych urządzeniach – wyjaśnia mama Karoliny Bebel.

Potrzebna pomoc

Niestety koszt rehabilitacji jest olbrzymi. Aby wesprzeć walkę młodej mieszkanki Zawiercia już w najbliższą niedzielę, 27 czerwca odbędzie się charytatywne wydarzenie sportowe „Zawiercie na 5-tkę”. 5 złotych z każdego pakietu startowego zostanie przeznaczonych na pomoc Karolinie.

Bieg wystartuje na ulicy Marszałkowskiej o godzinie 11, a uczestnicy marszu nordic walking pół godziny później. Biuro zawodów będzie zlokalizowane około 1 km od startu – przy stadionie OSiR (ul. Moniuszki 10), gdzie usytuowana będzie meta. Zaplanowano tam także dodatkowe atrakcje.

O godzinie 10 wystartują biegi dla dzieci (5-6 lat – dystans 200 m, 7-10 lat – dystans 400 m, 11-15 lat – dystans 600 m). Zapisy na stadionie już od godziny 9. Nie zabraknie także strefy gastronomicznej, strefy relaksu, atrakcji dla dzieci oraz akcji charytatywnej – „Karolinie pomagamy, gdy się ruszamy”. Około godziny 13 wśród uczestników biegu i marszu rozlosowane zostaną nagrody od sponsorów.

Wciąż trwają zapisy na wydarzenie.