Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu ponownie będzie udzielał pomocy pacjentom cierpiącym na COVID-19.

Ze względu na rosnącą ilość zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i konieczność zapewnienia chorym opieki Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu ponownie będzie udzielał pomocy pacjentom cierpiącym na COVID-19.

– Od 26 marca funkcjonować w naszej jednostce będzie 45 łóżek – w tym 7 łóżek intensywnej terapii. Jednocześnie informujemy, iż w związku z koniecznością przeprowadzenia wewnętrznej reorganizacji mogą wystąpić przejściowe ograniczenia w dostępności do świadczeń medycznych, dlatego prosimy pacjentów skierowanych do przyjęcia planowego na oddziały WSS5 o wcześniejszy kontakt z sekretariatami poszczególnych oddziałów – przekazał Tomasz Świerkot, rzecznik prasowy sosnowieckiego szpitala..

Jak zapewnia rzecznik lecznicy, funkcjonowanie przyszpitalnych poradni specjalistycznych pozostaje zachowane bez zmian. – Prosimy o śledzenie komunikatów, gdyż o wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Mamy ogromną nadzieję, że wkrótce sytuacja epidemiczna pozwoli nam powrócić do standardowego funkcjonowania. Bardzo prosimy o wyrozumiałość – podkreśla Tomasz Świerkot.