Ministerstwo Zdrowia poinformowało o szesnastu nowych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. Dwa nowe przypadki dotyczą województwa śląskiego. W sumie w regionie odnotowano już 23 przypadki zachorowań.

We wtorek, 17 marca po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 6 osób z dolnośląskiego, 3 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego i po 1 osobie z woj. małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.

W całym województwie śląskim potwierdzono 23 przypadki zarażenia koronawirusem. Pacjenci przebywają w szpitalach Raciborzu, Cieszynie, Zawierciu, Chorzowie, Częstochowie, Tychach oraz domowych kwarantannach.

– W szpitalu zakaźnym w Raciborzu przebywa mężczyzna w sile wieku który, jak ustaliły służby sanitarne, zakaził się od osoby chorej prawdopodobnie na meczu w Czechach. Stan pacjenta jest dobry. Wszystkie osoby z otoczenia mężczyzny zostały objęte kwarantanną. – informuje Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody. – Najprawdopodobniej w Hiszpanii zakaziła się z kolei kobieta – także „w sile wieku” – która zgłosiła się z bólem gardła, bez temperatury, do lekarza chorób zakaźnych w szpitalu w Chorzowie. Jako że kobieta przebywała już w kwarantannie domowej i postąpiła zgodnie z wytycznymi sanepidu, po przebadaniu pacjentki i pobraniu próbek lekarz zdecydował o tym, że pacjentka może pozostać w domu na czas leczenia – dodaje.

KORONAWIRUS – raport twojezaglebie.pl

W całym kraju jak dotąd potwierdzono już 221 osób chorych na COVID-19 (23 w województwie śląskim), w tym 5 zgonów [stan na 17 marca, na godz. 14.00].

CZYTAJ TAKŻE:

Wykryto trzy nowe zakażenia koronawirusem w województwie śląskim. Wśród pacjentów małe dziecko