Jaworzno to kolejne miasto, w którym na czas piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji, stanie specjalna Strefa Kibica.

Już w tym tygodniu na całym świecie wybuchnie piłkarska gorączka. Wszystko za sprawą Mistrzostw Świata w Rosji, które startują 14 czerwca.

Mieszkańcy Jaworzna wszystkie mecze będą mogli zobaczyć w plenerze. Miejskie Centrum Kultury i Sportu na rynku zorganizuje specjalną Strefę Kibica. Będzie ona funkcjonowała przez cały okres trwania Mistrzostw Świata, czyli od 14 czerwca do 15 lipca.

W sumie, dzięki umowom zawartym przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu, w ciągu całego piłkarskiego miesiąca, pokazane zostaną 62 spotkania na rynku. Wyjątkiem będzie niedziela (24 czerwca), kiedy polska reprezentacja zagra z Kolumbią. Mecz ten będzie transmitowany na stadionie Azotanii przy ul. Moniuszki podczas Dni Jaworzna.

– Wszystkie mecze będą pokazywane „na żywo” na ogromnym telebimie o powierzchni 15 m kw. Oprócz niego, w Strefie Kibica znajdą się stoły, ławy i parasolki, które powinny zapewnić fanom piłki ok. 300 miejsc siedzących. Będzie w niej także punkt gastronomiczny, który będzie serwował zimne napoje, w tym piwo, oraz coś na ząb – przekazał Sebastian Kuś, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Jaworznicka Strefa Kibica będzie całodobowo monitorowana, a wstęp do niej będzie wymagał spełnienia kilku podstawowych zasad. – Do strefy nie będzie można wnosić niebezpiecznych przedmiotów, szklanych i metalowych opakowań oraz środków pirotechnicznych, a nieletni poniżej 13. roku życia, będą mogli w niej przebywać wyłącznie pod opieką dorosłych – wymieniają organizatorzy.

Strefy Kibica powstaną też w innych miastach naszego regionu – m.in. w Sosnowcu, Czeladzi i Dąbrowie Górniczej.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Przed nami wielkie piłkarskie święto. W Dąbrowie Górniczej stanie Strefa Kibica