Przed nami wielkie piłkarskie święto – Mistrzostwa Świata w Rosji, które startują 14 czerwca. Kibice z Dąbrowy Górniczej wszystkie mecze obejrzą w specjalnej Strefie Kibica.

Wyjazd na mundial to marzenie każdego fana futbolu. Niewielu to się uda, ale nawet nie ruszając się z miasta, można poczuć emocje towarzyszące piłkarskiemu świętu. Wszystko za sprawą Strefy Kibica, która na czas mistrzostw stanie w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej. Wybuduje ją za ponad 438 tys. zł warszawska spółka Federacja PZP.

– Zapraszam do wspólnego, rodzinnego kibicowania. Dąbrowianie, trzymajmy kciuki za biało-czerwonych i bądźmy razem – mówi Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Strefa Kibica w Dąbrowie Górniczej - fot. UM Dąbrowa Górnicza
Strefa Kibica w Dąbrowie Górniczej – fot. UM Dąbrowa Górnicza

W Strefie Kibica będzie można wygodnie rozsiąść się na trybunie – mogącej pomieścić czterysta osób – i na wielkim telebimie śledzić mecze, które rozegrane zostaną w Rosji.

To jednak nie koniec atrakcji. Powstanie też boisko mobilne, na którym swoje mecze będą mogli rozgrywać mieszkańcy dębowego miasta. W strefie stanąć ma również plenerowe studio gier komputerowych, gdzie przy pięciu stanowiskach będzie można pograć w popularną FIFĘ.

Ważnym punktem dąbrowskiej Strefy Kibica ma być ogródek gastronomiczny. Pod parasolami będzie mogło zasiąść ok. 200 osób.

– W naszej Strefie Kibica znajdą się m.in. punkty gastronomiczne, zapewnione będą animacje dla najmłodszych, a obserwując zmagania gwiazd piłki będzie można popróbować swoich sił na boisku – zapowiada Bartosz Matylewicz, rzecznik prasowy dąbrowskiego magistratu.

Mistrzostwa Świata w Rosji wystartują 14 czerwca. Zmagania grupowe potrwają do 28 czerwca, dwa dni później rozpocznie się faza pucharowa. Finał rozegrany zostanie 15 lipca.

– W Strefie Kibica oglądać będzie można pojedynki toczone na każdym etapie – podkreśla Bartosz Matylewicz.

Strefy Kibica mają też powstać w innych miastach naszego regionu – m.in. w Czeladzi. Więcej szczegółów wkrótce.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here