W Wojkowicach powstanie otwarta strefa aktywności rodzinnej, czyli ogólnodostępne plenerowe miejsce sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin.

Nowa przestrzeń dla rodzin powstanie na osiedlu Sucharskiego w Wojkowicach. – Jak widać, warto jest czasami poczekać i uwierzyć, że niemożliwe jest możliwe – przekonuje Tomasz Szczerba, burmistrz Wojkowic.

Inwestycja o całkowitej wartości 98 240,31 złotych zostanie zrealizowana przez firmę P.P.U. Figler. 50 000 złotych pochodzi z dofinansowania w ramach programu OSA (Otwarte Strefy Aktywności) Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W ramach inwestycji powstanie plenerowa siłownia, plac zabaw oraz strefa relaksu, w skład której wchodzić będą ławki czy stoły do gier planszowych. Całość zostanie ogrodzona, dodatkowo z myślą o bezpieczeństwie uczestników strefy, posiadać ona będzie bezpieczną nawierzchnię.

Wykonawca zadbać ma także o elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci) oraz zagospodarowanie zieleni. Strefa powinna zostać oddana do użytku jesienią tego roku.