W Wojkowicach powstanie otwarta strefa aktywności rodzinnej, czyli ogólnodostępne plenerowe miejsce sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin.

Nowa przestrzeń dla rodzin powstanie na osiedlu Sucharskiego w Wojkowicach. – Jak widać, warto jest czasami poczekać i uwierzyć, że niemożliwe jest możliwe – przekonuje Tomasz Szczerba, burmistrz Wojkowic.

Inwestycja o całkowitej wartości 98 240,31 złotych zostanie zrealizowana przez firmę P.P.U. Figler. 50 000 złotych pochodzi z dofinansowania w ramach programu OSA (Otwarte Strefy Aktywności) Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W ramach inwestycji powstanie plenerowa siłownia, plac zabaw oraz strefa relaksu, w skład której wchodzić będą ławki czy stoły do gier planszowych. Całość zostanie ogrodzona, dodatkowo z myślą o bezpieczeństwie uczestników strefy, posiadać ona będzie bezpieczną nawierzchnię.

Wykonawca zadbać ma także o elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci) oraz zagospodarowanie zieleni. Strefa powinna zostać oddana do użytku jesienią tego roku.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here