Sosnowieccy policjanci poszukują sprawcy, który na osiedlowym parkingu na Zagórzu dokonał zniszczenia mienia. Sprawca pomalował farbą w sprayu zaparkowane tam samochody.

W nocy, z 22 na 23 lipca, mężczyzna o nieustalonej dotychczas tożsamości dokonał zniszczenia kilku zaparkowanych na parkingu osiedlowym przy ul. Naruszewicza. Sprawca pomalował je farbą w sprayu.

Zdarzenie zarejestrowała kamera osiedlowego monitoringu. Wszystkie osoby, które posiadają w tej sprawie jakiekolwiek informacje proszone są o kontakt telefoniczny z prowadzący sprawę pod nr 32 2691300 lub osobisty kontakt z najbliższą jednostką policji.

– Przestępstwo zniszczenia mienia to ta szczególna grupa przestępstw, które ścigane są na wniosek osoby pokrzywdzonej. Aby policjanci mogli podjąć czynności w tego rodzaju sprawie, konieczny jest wniosek o ściganie złożony przez osobę, której mienie zostało zniszczone – przypomina asp. szt. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. – Dotychczas tylko jedna z pokrzywdzonych osób złożyła taki wniosek, jednak to już wystarcza by policjanci mogli rozpocząć działania. Niewykluczone także, że w najbliższych dniach kolejni pokrzywdzeni w tej sprawie również złożą oficjalne zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa – dodaje.