Nad Pogorią III w Dąbrowie Górniczej ruszył sezon letni. Nad bezpieczeństwem plażowiczów będą czuwać ratownicy. 15 czerwca nad Pogorią III zaczął też działać sezonowy posterunek straży miejskiej.

Pogoria III to bardzo popularne miejsce wśród mieszkańców całego regionu. Położona w sercu aglomeracji, malownicza, z rozwiniętą infrastrukturą, pozwala aktywnie i interesująco spędzić czas. Nie może zatem dziwić, że w upalne dni ściągają tam prawdziwe tłumy.

– Latem nad Pogorią III zjawia się bardzo dużo osób, więc tam kumulują się różne zdarzenia i sytuacje problematyczne. Dochodzi m.in. do zakłóceń porządku, spożywania alkoholu w miejscach publicznych czy nieprawidłowego parkowania. Ze względu na pandemię, w tym sezonie wiele osób nie wyjedzie na wakacje, więc na wypoczynek będą wybierać miejsca bliżej domu. Przez to można spodziewać się jeszcze większej popularności Pogorii. Dlatego właśnie nasza obecność będzie tam bardziej potrzebna – tłumaczy Radosław Romanek, komendant straży miejskiej w Dąbrowie Górniczej.

Od poniedziałku do piątku nad jeziorem będzie jeden patrol, a w weekendy dwa. Pierwszy skupi się na działaniach w okolicy plaży, a drugi – rowerowy – zajmie się doglądaniem terenu wokół akwenu. W razie potrzeb, strażnicy będą również pojawiać się nad Pogorią IV i na Zielonej.

Pogoria III w Dąbrowie Górniczej – fot. Studio DG
Pogoria III w Dąbrowie Górniczej – fot. Studio DG

Dron nad Pogorią

Zespół posterunku sezonowego dysponować będzie również dronem, który z góry pozwoli szybko i łatwo spojrzeć w liczne miejsca. To pomoże precyzyjniej kierować funkcjonariuszy tam, gdzie w danym momencie będą najbardziej potrzebni. Dron może być także używany w trakcie akcji prowadzonych przez służby ratownicze.

Pogoria III w Dąbrowie Górniczej – fot. Studio DG
Pogoria III w Dąbrowie Górniczej – fot. Studio DG

Komunikacja publiczna lepsza od samochodu

Pogoria na wielu działa jak magnes, wiele osób dociera tam własnym samochodem, jednak liczba miejsc parkingowych jest tam ograniczona. Stąd nierzadko kierowcy parkują w miejscach niedozwolonych, ignorując zakazy czy rozjeżdżając trawniki. Strażnicy zapowiadają, że nie będą tolerować takich zachowań, a sprawcy wykroczeń nie powinni liczyć na taryfę ulgową.

Warto więc wybrać komunikację publiczną. Dotyczy to zarówno dąbrowian, jak i mieszkańców innych miejscowości. Do Dąbrowy z dalszych miast można dotrzeć pociągiem czy autobusem, a następnie autobusową linią 716 niemal do samej plaży.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Jak czytam o tych ciąglych zakazach, nakazach patrolowaniu z drona i innych popierdolonych wysilkach naszych władcow by inwigilacia byla 100 procentowa to mnie na wymioty bierze. Mozecie sobie z drona popatrzec na moją biała dupe jak bede leżał na plaży. Aw wy ludzie pozwalajcie na to zeby kazdy wasz krok byl kontrolowany. Jakis jankeski mądry,powiedzial kiedys ze „ludzie oddający swoją wolnosc za obietnice bezpieczenstwa nie są warci ani jednego ani drugiego”

  2. Wg.mnie szczególny nacisk strażnicy powinni położyć na spożywanie alkoholu przez licznie przybywających w nasze strony mieszkańców nie koniecznie mówiących naszym językiem,czyli tych zza pięknej rzeki.A jest ich nie mało i większość zachowuje się jakby byli u siebie.

  3. To miejsce jest tragiczne. Od 2 lat nie da się tam odpocząć. Gigantyczne ilości ludzi, pędzących na złamanie karku rowerzystów , smród palących się grili, byle jakie postawione na szybko knajpy z ochydnym jedzeniem, wędkarze rozbijajacy namioty gdzie popadnie, szaleją y motocykliści …itp. Czasem tam jeszcze podjeżdżam na rowerze i widzę jak to wszystko zmienia się na coraz gorsze. Kiedyś tam mieszkałem, żal tylko lokalnych mieszkańców Korzeńca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here