Prawie 12 mln zł ma kosztować remont basenu w parku Grabek w Czeladzi. Przetarg za drugim razem wygrała firma z Sosnowca.

Dopiero za drugim razem udało się wyłonić wykonawcę przebudowy nieczynnego kąpieliska w parku Grabek w Czeladzi. Przypomnijmy, że za pierwszym razem przetarg został unieważniony. Do postępowania przetargowego przystąpiła tylko jedna firma, która wyceniła swoje usługi na 19 mln zł, a miasto zamierzało wtedy przeznaczyć na ten cel 9 mln zł.

Udało się dopiero za drugim razem. Przetarg na inwestycję wygrała firma Cew z Sosnowca, która zaoferowała, że wyremontuje basen za prawie 12 mln zł. – Przypomnę, że to 7 mln zł mniej niż wynosiła najniższa kwota zaoferowana w pierwszym przetargu. Opłaciło się więc ponowić przetarg i przesunąć okres wykonania remontu o kilka miesięcy. Wszystko wskazuje więc na to, że latem przyszłego roku mieszkańcy w gorące dni będą mogli się ochłodzić, pływając w naszym letnim basenie – podkreśla Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Na przygotowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie przebudowy obiektu sosnowiecka firma ma czas do końca kwietnia 2021 roku.

Nowy basen w Czeladzi - fot. UM Czeladź
Nowy basen w Czeladzi – fot. UM Czeladź

Nowoczesny basen

Przebudowa starego basenu przy ulicy Legionów to jeden z priorytetów władz Czeladzi. – Ten obiekt od wielu lat wymagał kapitalnego remontu i nadszedł czas, by wreszcie zrealizować oczekiwania mieszkańców – mówił kilka miesięcy temu burmistrz Zbigniew Szaleniec.

Cały projekt zakłada przebudowę otwartego basenu wraz z zagospodarowaniem terenu i budową zaplecza sanitarno-szatniowego oraz remontem, rozbudową i budową parkingów przy ulicy Legionów w Czeladzi w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Nowy basen w Czeladzi - fot. UM Czeladź
Nowy basen w Czeladzi – fot. UM Czeladź

W parku Grabek ma powstać otwarty basen pływacki (4 tory, 200 m kw.), basen rekreacyjny (ok. 440 m kw.), basen otwarty połączony z wodnym placem zabaw (ok. 350 m kw.) oraz brodzik rekreacyjny z atrakcjami (ok. 400 m kw.). Ma również powstać plaża, jacuzzi, kilka zjeżdżalni, szatnie, budynek obsługi (ok. 210 m kw.) oraz część socjalna.

Wykonawca będzie też musiał wybudować ok. 40 miejsc postojowych. Całość uzupełni rekreacyjny plac zabaw z siłownią na świeżym powietrzu i urządzeniami do zabawy. Powstaną m.in. stoły do gry w tenisa stołowego, a także stoły z siedziskami do gry w szachy.