Policjanci z Kroczyc z powiatu zawierciańskiego zatrzymali mężczyznę, który pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, kierował autem. Był też pod wpływem narkotyków, a w pojeździe znaleziono 300 porcji amfetaminy.

Dzielnicowy z Kroczyc ustalił, że jeden z mieszkańców gminy, pomimo posiadanego zakazu prowadzenia pojazdów, wciąż jeździ samochodem. Niedługo potem policjanci z patrolówki podjęli próbę zatrzymania mężczyzny. Kierowca na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać, jednak szybko został schwytany.

27-latek nie powinien wsiadać za kierownicę i to nie tylko dlatego, że ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wstępne badanie narkotestem wykazało, że wcześniej zażył on narkotyki. Ostatecznie potwierdzą to badania laboratoryjne. To jednak nie wszystkie przewinienia mieszkańca gminy Kroczyce. Mundurowi w pojeździe znaleźli amfetaminę, z której można było przygotować ponad 300 działek dilerskich

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego pomimo sądowego zakazu, do czego się przyznał i został objęty policyjnym dozorem. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.