Wysłużony Stadion Ludowy spełnia wymogi na ekstraklasę. Wcześniej jednak piłkarze Zagłębia Sosnowiec muszą awansować.

Jeżeli podopiecznym Dariusza Banasika uda się w tym sezonie awansować do Lotto Ekstraklasy, to będą mogli grać na wysłużonym już Stadionie Ludowym. Klub poinformował, że sosnowiecki obiekt przeszedł weryfikację komisji licencyjnej i może spełniać swoją rolę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

– Stadion Ludowy spełnia wszystkie wymogi licencyjne na grę w ekstraklasie w sezonie 2017/2018 – napisał w piśmie do sosnowieckiego klubu Mirosław Starczewski, delegat Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Władze klubu podkreślają, że pozytywna weryfikacja to efekt kilkumiesięcznej wymiany uwag, telefonów, życzliwych rad PZPN oraz ciężkiej pracy pracowników klubu, MOSiR-u i wszystkich przyjaciół Zagłębia.

Wiadomość ta na pewno uspokoiła włodarzy klubu oraz fanów. Jeżeli Zagłębie awansuje do ekstraklasy, to nie będzie musiało szukać rezerwowego obiektu.

Żeby to się jednak stało, potrzebne są zwycięstwa. Po ostatnim meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała sosnowiczanie awansowali na fotel lidera Nice I Ligi, ale w środę po zaległym meczu Sandecji Nowy Sącz, spadli na miejsce drugie.

Najbliższy cel – pokonać Olimpię Grudziądz

W czołówce tabeli jest jednak spory ścisk. Tyle samo punktów co Zagłębia ma Chojniczanka Chojnice, a tuż za nimi czają się gracze GKS-u Katowice, Olimpii Grudziądz, a także piłkarze z Legnicy i Suwałk.

– Przyszedłem do Zagłębia walczyć o najwyższe cele, drużyna również tego chce i mam nadzieję, że w czerwcu będziemy z uśmiechami na twarzy kończyć ten sezon – powiedział Konrad Michalak.

W najbliższej kolejce podopieczni Dariusza Banasika zagrają na wyjeździe w Grudziądzu. Czy do Sosnowca wrócą z tarczą?

– Może nasza obecna gra nie podoba się kibicom. My mamy jednak swój cel i krok po kroku chcemy do niego dążyć. Mamy nadzieję, że podtrzymamy dobrą passę i z Grudziądza wrócimy z trzema punktami – zapowiada pomocnik Zagłębia.

Będzie nowy stadion

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Stadion Ludowy skończył już sześćdziesiąt lat. Klub ze stolicy naszego regionu będzie miał jednak nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku. Ten ma powstać w rejonie sosnowieckiej Górki Środulskiej.

Zagłębiowski Park Sportowy - fot. JSK Architekci Zagłębiowski Park Sportowy – fot. JSK Architekci

W ramach Zagłębiowskiego Parku Sportowego ma powstać całoroczny kompleks sportowy składający się ze stadionu piłkarskiego, który pomieści 12 tysięcy widzów (z możliwością rozbudowy do 15 tysięcy), hali sportowej przeznaczonej dla 3 tysięcy widzów oraz lodowiska na 2,5 tysiąca widzów. Zagospodarowany ma być również teren wokół obiektów. Dodatkowo powstanie też parking na ok. 1200 miejsc postojowych dla samochodów osobowych i ok. 20 miejsc dla autokarów.

PRZECZYTAJ: Powstanie spółka do budowy stadionu

Za koncepcję i wykonanie dokumentacji projektowej odpowiada warszawska pracownia JSK Architekci, która wygrała konkurs. Jest to doświadczona firma – w swoim bogatym portfolio ma projekty m.in. Stadionu Narodowego i obiektu Legii w Warszawie.