Co łączy czeladzkie Piaski z Broadway’em? Odpowiedź jest bardzo prosta – Akademia Wyobraźni „Kajune”. 22 kwietnia, za sprawą jej utalentowanych uczniów, Kopalnia Kultury stanie się centrum tańca i muzyki, które równie dobrze mogłoby posłużyć za plan serialu „Glee” lub filmu „Fame”.

Festiwal „Kopalnia Wyobraźni” to wielki finał „Impresji tanecznych i wokalnych”, które odbyły się 30 marca na czeladzkiej scenie. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, co jednogłośnie potwierdziło jury.

– Wszyscy byli niesamowici. Ich energia, wyczucie rytmu i kreatywność sceniczna jest niebywała. To artyści, o których niedługo będzie głośno. Nie mogę doczekać się finałowych występów laureatów – przekonuje Kinga Jamrocha, juror Impresji Tanecznych.

W Akademii Wyobraźni „Kajune” każdy znajdzie coś dla siebie. Świetną rozrywkę, zajęcia techniczne i plastyczne, wokalne, instrumentalne i ogólnorozwojowe. Rodzice „studentów” mogą skorzystać z zajęć sportowych i cyklicznych warsztatów.

– Nasi uczniowie mają zapewnione najlepsze warunki do rozwoju: profesjonalnych instruktorów oraz Kopalnię Kultury, która prócz sceny, sal muzycznych i tanecznych dysponuje również odpowiednim zapleczem technicznym. Festiwal to prezentacja twórczej pracy naszych młodych artystów, którzy w ciągu roku szkolnego odnoszą wielkie sukcesy na wielu przeglądach i konkursach – mówi Anna Polniaszek, właścicielka akademii, działającej w ramach Kopalni Kultury.

Podczas wydarzenia zaprezentują się dwie grupy wiekowe – młodsza (o godz. 14:00) i starsza (o godz. 16:00). Bilety w cenie 6 zł dostępne są w siedzibie Kopalni Kultury w Czeladzi.

Tygodnik Twoje Zagłębie objął patronat medialny nad wydarzeniem.