W przyszłym tygodniu odbędzie się głosowanie w sprawie utworzenia spółki, która będzie odpowiedzialna za budowę stadionu, hali i lodowiska na Górce Środulskiej w Sosnowcu.

W przyszłym tygodniu sosnowieccy radni będą dyskutować nad powołaniem spółki, która będzie odpowiedzialna za budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

– Na najbliższej sesji powołana zostanie spółka, która zaciągnie kredyt na budowę stadionu, hali i lodowiska. Miasto co roku będzie przekazywać środki na dokapitalizowanie spółki, którymi kredyt będzie spłacany – przekazał nam jeden z sosnowieckich radnych.

W ramach Zagłębiowskiego Parku Sportowego ma powstać całoroczny kompleks sportowy składający się ze stadionu piłkarskiego, który pomieści 12 tysięcy widzów (z możliwością rozbudowy do 15 tysięcy), hali sportowej przeznaczonej dla 3 tysięcy widzów oraz lodowiska na 2,5 tysiąca widzów. Zagospodarowany ma być również teren wokół obiektów. Dodatkowo powstanie też parking na ok. 1200 miejsc postojowych dla samochodów osobowych i ok. 20 miejsc dla autokarów.

Za koncepcję i wykonanie dokumentacji projektowej odpowiada warszawska pracownia JSK Architekci, która wygrała konkurs. Jest to doświadczona firma – w swoim bogatym portfolio ma projekty m.in. Stadionu Narodowego i obiektu Legii w Warszawie.

– Mamy doświadczenie, projektowaliśmy wiele stadionów, nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju. Nasz jest m.in.: Stadion Narodowy czy stadion Legii Warszawa. Do końca przyszłego roku wszystko powinno być z naszej strony zrobione – podkreśla Mariusz Rutz, prezes JSK.

Za wykonanie projektu miasto zapłaci spółce JSK 6,35 mln złotych. Umowa zakłada ukończenie projektu do końca 2017 roku. Władze miasta szacują, że inwestycja ta pochłonie 150 mln złotych.

Skomentuj przez Facebook

10 KOMENTARZE

  1. Skoro stadion ma budować kolejna spółka miejska to już na starcie można się spodziewać, że koszty budowy będą wyższe od zakładanych.

  2. na sport i remonty obecnych obiektów nie ma pieniędzy a na inwestycje takie są ? idą wybory trzeba się ustawić bo wynik może być różny ….

  3. To wszystko gra pod publiczkę. Stadionu nie będzie, będzie tylko spółka, wydadzą trochę na projekty, trochę wezmą kasy za zasiadanie w radzie spółki, a potem rozłożą ręce i powiedzą, że nie mają pieniędzy na budowę.

  4. Pan Prezydent przypomina mi małego chłopczyka który wymarzył sobie zabaweczkę w postaci nowego stadionu nie zwracając uwagi na mieszkańców Sosnowca. Jestem kibicem Zagłębia i bardzo chcę fajnego stadionu ale? no właśnie ale. Miasto jest w stanie rozkładu, mieszkańcy opuszczają Sosnowiec, miasto się wyludnia, ulice, chodniki masakra. Przyjechałem po trzech miesiącach pobytu w U.K. i przechodząc przez miasto miałem wrażenie że przez to miasto przejechały czołgi. Budynki nie ocieplone, poprzez to smog nas zabija. Panie Chęciński zanim powstanie ten stadion to miasto do końca się wyludni i ten stadion będzie świecił pustkami ale to już Pana nie będzie wtedy interesować gdyż pewnie będzie Pan już w innym miejscu pewnie nie w Sosnowcu. Projekt 9 mln zł, budowa nawet nie chcę myśleć ile. Pora dorosnąć Panie „Piotruś Pan”. Nie wspomnę o tym że mieszkańcy Sosnowca za własne pieniądze realizują infrastrukturę miasta(sieci wod-kan) aby móc wybudować dom. Dom który również przyczynia się do rozwoju urbanistyki miasta. Może zamiast wydawać nasze pieniądze na Pana marzenia zacznie Pan budować miasto i poprawiać nasze życie. Jak będzie więcej ludzi w Sosnowcu to nie będzie potrzebna spółka notabene spółka z o.o. :-)(każdy wie co to za rodzaj spółki i do czego służy) do budowy stadionu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here