Już w najbliższą sobotę, 29 sierpnia w parku im. Jacka Kuronia odbędzie się Sosnowiecki Iwent Kabaretowy. W wydarzeniu udział wezmą znani kabareciarze. Tego dnia rozdane zostaną niezwykłe nagrody.

Po raz drugi, w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego odbędzie się Sosnowiecki Iwent Kabaretowy. Ubiegłoroczna edycja, połączona z otwarciem wyremontowanej muszelki koncertowej, cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

W tym roku, na uczestników czeka kilka godzin świetnej zabawy o którą zadbają zaproszeni goście: Paranienormalni, Ani Mru-Mru, Formacja Chatelet oraz Ewa Błachnio&Muzikanty. Wydarzenie poprowadzi Ewa Błachnio.

Ponadto, tego dnia rozdane zostaną niezwykłe nagrody. Hollywood ma swoje Oscary i Maliny. Sosnowiec również wprowadza wyróżnienia. Wręczone zostaną promocyjne nagrody Sosnowca – pozytywną i negatywną dla instytucji, osób, stowarzyszeń, celebrytów. Złoty Sosnowiecki Paszport za rozpowszechnianie pozytywnego wizerunku miasta oraz Złoty Nocnik m.in za „podlewanie” stereotypów.

– Po raz pierwszy będziemy przyznawali nagrodę za promocję: złoty paszport i wersję mniej pozytywną: złoty nocnik. Tę drugą zapewne również otrzyma ktoś, kto „promuje miasto”, ale raczej w sposób powiedzmy mniej pozytywny – mówi Michał Mercik, pełnomocnik prezydenta Sosnowca.

Laureatów poznamy już 29 sierpnia w czasie drugiej edycji SIK, który odbędzie się w muszelce koncertowej w parku im. Jacka Kuronia. Bilety na to wydarzenie, w cenie 90 zł, wciąż są dostępne.