Zawierciańscy policjanci zatrzymali 16-latka, który prowadził samochód bez uprawnień. Dodatkowo pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Policjanci zawierciańskiego wydziału ruchu drogowego, w miejscowości Lgota Murowana (pow. zawierciański) na DK-78, zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość o 28 km/h.

W trakcie podjętych przez funkcjonariuszy czynności okazało się, że kierującym jest 16-latek, mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, który nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem. Samochód którym kierował nie posiadł aktualnych badań technicznych w związku z czym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny.

Funkcjonariusze przekazali nieletniego i pojazd którym kierował pod opiekę rodziny. Sprawą 16-latka, który bez uprawnień kierował samochodem zajmie się sąd rodzinny. Na tym jednak nie koniec konsekwencji.

Zgodnie z art. 96§1 Kw, właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień podlega karze grzywny (od 20 do 5 000 złotych).