8 września, w parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu, z okazji wielkiego otwarcia wyremontowanej muszelki koncertowej odbędzie się Sosnowiecki Ewent Kabaretowy. Dobrej zabawy nie zabraknie.

Park w Kazimierzu, a także znajdująca się w nim muszla koncertowa, to jedno z miejsc, które sosnowiczanie darzą olbrzymim sentymentem. Obiekt od wielu lat wymagał gruntownej modernizacji. – Podjęliśmy się tego zadania inwestycyjnego w ramach „Rewitalizacji na cele społeczne dzielnicy Kazimierz Górniczy – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zadanie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza zakładała modernizację Miejskiego Domu Kultury „Kazimierz” wraz z otoczeniem, druga natomiast muszli koncertowej wraz z otoczeniem. Prace obejmowały termomodernizację i rozbudowę Miejskiego Domu Kultury, a także rozbudowę muszli koncertowej, remont i wykonanie ogrodzenia amfiteatru, termomodernizację budynku technicznego oraz wymianę nawierzchni alejek parkowych.

Celem tych zmian jest chęć nadania tym obiektom nowych funkcji, niekoniecznie związanych z wydarzeniami kulturalnymi. Chodzi m.in. o powstanie Miejskiego Ośrodka Rozwoju Społecznego (MORS) oraz spółdzielni socjalnej POLA.

Przebudowa oraz projekty społeczne będą częściowo realizowane już teraz – będą polegały na wsparciu aktywności społeczno-zawodowej mieszkańców Kazimierza Górniczego. Przewiduje się szereg działań opartych o wolontariat, pracę ze społecznością realizowaną wspólnie z wyłonionymi wśród mieszkańców liderami lokalnymi, prowadzenie warsztatów i klubów dla seniorów, młodzieży, rodzin. Jednocześnie będzie tam siedziba spółdzielni socjalnej „POLA”

Wizualizacja Muszelka - fot. UM Sosnowiec
Wizualizacja Muszelka – fot. UM Sosnowiec

Na projekty społeczne miasto otrzymało dofinansowanie Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w kwocie 1,2 mln zł. Mieszkańcy z wyremontowanych atrakcji będą mogli korzystać wkrótce. Trwają ostatnie prace remontowe i porządkowe.

Sosnowiecki Iwent Kabaretowy

Otwarcie wyremontowanej muszli koncertowej uświetni występ znanych kabaretów. Już 8 września, w parku w Kazimierzu odbędzie się Sosnowiecki Iwent Kabaretowy.

– Przed nami ponad cztery godziny świetnej zabawy. To pierwsza edycja SIK-u, z założenia liczymy, że będzie to cykliczna impreza kabaretowa, której w naszym mieście, regionie brakuje – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Widzom zaprezentują się największe gwiazdy rodzimego kabaretu. – Wystąpią Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Czesuaf, a także rodzime, zagłębiowskie gwiazdy stand up’u – sosnowiczanin Jacek Noch i Antoni Gorgoń „Grucha”. Całość poprowadzi Mariusz Kałamaga – mówi Piotr Sobik, szef agencji Star Manager, która wraz z miastem stoi za organizacją przedsięwzięcia.

Warto podkreślić, że organizatorem wydarzenia jest firma odpowiedzialna za festiwal kabaretowy „Ryjek”, który cieszy się sporą popularnością. Bilety na wydarzenie są już dostępne w sprzedaży.