12 stycznia już po raz 28. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Czeladzi – jak zwykle – przygotowano moc atrakcji.

Czeladź kolejny raz aktywnie włączyła się w pomoc najmłodszych i będzie uczestniczyć w 28. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Ta akcja, to oprócz zebranych środków na ważny cel, pokaz naszej ludzkiej solidarności, którą podziwia cały świat. Jestem dumny, że nasi mieszkańcy tak chętnie wspierają WOŚP, co roku bijąc rekordy zebranych środków. Mam nadzieję, że i w tym roku tak będzie – mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Co będzie się działo w najstarszym mieście Zagłębia Dąbrowskiego? O godz. 12.00 na terenach parku Grabek i parku im. Tadeusza Kościuszki po raz piąty odbędzie się czeladzki bieg „Policz się z cukrzycą”. Długość trasy będzie liczyć 5 km (bieg i nordic walking). Wpisowe wynosi 30 zł i w całości trafia do puszek wolontariuszy WOŚP. Organizatorzy przewidują, że udział weźmie około 300 biegaczy i amatorów kijków.

O godz. 16.00 na rynku ruszy orkiestrowa scena, na której czekać będzie wiele niespodzianek. Niezapomnianych wrażeń muzycznych dostarczą wspaniali artyści – New Transformation, Fair Weather Friends, Gooral. Gwiazdą wieczoru będzie Filip Lato.

Emocje sięgną zenitu podczas licytacji niecodziennych przedmiotów. Wiele artykułów będzie również dostępnych w specjalnym sklepiku.

Tradycyjnie o 20.00 rozbłyśnie symboliczne „światełko do nieba” i zabrzmi słynny hymn WOŚP. – Czeladzianie zawsze wspierali WOŚP, jestem pewny, że tak będzie i tym razem. Zachęcam więc do wrzucania do puszek datków, które zbierać będzie prawie siedemdziesięciu wolontariuszy. Serdecznie też zapraszam na rynek Starego Miasta, gdzie jak zawsze, czekać będzie porcja bardzo dobrej muzyki i licytowane będą atrakcyjne przedmioty i usługi podarowane przez mieszkańców i różne czeladzkie instytucje – zachęca Zbigniew Szaleniec.